Stalin i przyszłość Europy

  • -30%
  • Zapowiedź
 

Dostępny od:

2022-09-28

2022-09-28 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią lub jest planowany jego dodruk i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery / dodruku. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedzi / dodruki, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
41,93 zł 59,90 zł Oszczędzasz 17,97 zł
Czy podział Europy po II wojnie światowej był nieunikniony? W swojej zaskakującej, nowej ocenie powojennego porządku w Europie Norman Naimark sugeruje, że Józef Stalin był o wiele bardziej otwarty w kwestii układu sił na kontynencie, niż dotąd myśleliśmy. Ujawniając studia przypadków od Polski i Jugosławię po Danię i Albanię, Naimark rewiduje wczesną zimną wojnę, koncentrując się na walce Europejczyków o określenie ich przyszłości.

Gdy narody zniszczone przez wojnę zaczęły się odbudowywać, sowieckie ambicje wydawały się wielkie. Armie Stalina kontrolowały większość wschodniej części kontynentu, a we Francji i Włoszech partie komunistyczne stanowiły poważne siły polityczne. Jednak Naimark pokazuje zaskakująco elastycznego Stalina, który początkowo nie miał zamiaru dzielić Europy.

Zimnowojenna polaryzacja zaczęła się wraz z zamachem stanu w Czechosłowacji i blokadą Berlina. Rozłam nie był jeszcze nieodwracalny aż do formalnego podziału Niemiec i utworzenia NATO w 1949 roku. Naświetlając, jak przywódcy europejscy zręcznie zarządzali interesami narodowymi w obliczu dominujących mocarstw, autor książki Stalin i przyszłość Europy ujawniają rzeczywisty potencjał alternatywnej trajektorii dla kontynentu.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Stalin i przyszłość Europy
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.