Stravinsky: Le Sacre Du Printemps (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
82,50 zł 99,99 zł Oszczędzasz 17,49 zł
Jedno z najwspanialszych dzieł w historii literatury muzycznej XX w. – "Święto wiosny" Igora Strawińskiego – w interpretacji genialnego dyrygenta Igora Markevitcha. Winyl prezentuje niezwykłe nagranie stereo z 1959 r.

Igor Markevitch uznawany był za kompozytora genialne-dziecko – Cortot odkrył jego talent, gdy Markevitch miał zaledwie 13 lat. Diagilew zamówił u niego trochę muzyki, która z kolei zachwyciła Belę Bartóka. Młody artysta pobierał także lekcje dyrygentury od Hermanna Scherchena i stał się wspaniałym i wymagającym dyrygentem.

Poznał następnie Waltera Legge, który zaangażował go do prowadzenia Philharmonia Orchestra. Jego nagranie stereo słynnego baletu Strawińskiego pt. "Święto Wiosny" dokonane zostało w 1959 r.

Różni się ono od wersji mono, którą nagrano w 1951 r. z tą samą orkiestrą. Nagranie późniejsze łączy niezwykłą precyzję z elementem witalnym spontanicznej niespodzianki i uwypukla intensywność, kolor i rytmiczną siłę grających. To monumentalne nagranie stanowi kamień milowy w historii fonografii!

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Stravinsky: Le Sacre Du Printemps (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Adoration Of The Earth (L' Adoration De La Terre)
2. The Sacriface (Le Sacrifice)