Studnia na kazimierskim rynku

  • Autor: Bogdan Rokicki
  • Kategorie: Książki / albumy
  • Typ okładki: twarda okładka
  • Wydawca: Bogdan Rokicki
  • Wymiary: 15.0 x 22.0 cm
  • EAN: 9788394108021
  • Ilość stron: 106
  • Data wydania: 2017-03-29
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 

Dostępność:

Wysyłamy w 14 dni

Wysyłamy w 14 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to w zależności od podanej dostępności 10, 14, 15 lub 21 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
29,00 zł 35,00 zł Oszczędzasz 6,00 zł
Cztery  słupy,  kilka  belek,  kryty  gontem  czterospadowy daszek zakończony  pazdurem,  kamienna  cembrowina  osłonięta  stożkiem  z klepek, chroniącym żeliwną pompę. Skromna budowla, a jakże znacząca. Studnia na środku kazimierskiego rynku, to jeden z symboli miasta. Może najważniejszy ? te inne rzadko pojawiają się w kadrze bez niej. Nie tak dawno obchodziła studnia podwójne urodziny, a obie  daty były okrągłe. Narodziła się  dwieście lat temu - w drugim dziesięcioleciu dziewiętnastego wieku. Potem zmieniała swoją sylwetkę, a sto lat temu - około 1915 roku - przybrała ostatecznie postać, którą czaruje do dzisiaj.
Zasługuje studnia na to, aby o niej przypomnieć - o jej dwustuletniej historii, o miejscu w kazimierskim krajobrazie, o znaczeniu w życiu
miasteczka, o roli modelki, pozującej do tysięcy obrazów i fotografii, a także świadka rozgrywających się przy niej wydarzeń - tych codziennych i odświętnych , ważnych i błahych, radosnych i tragicznych. I o wielu  innych  rolach,  w  których  wystąpiła  przez    lata  swego  królowania na Rynku.
Jest  studnia  także  pretekstem  do  przywołania  obrazów,  które chciałoby się wciąż  oglądać i stale do nich wracać ? do spędzonych
w miasteczku wakacji, młodzieńczych przyjaźni, studenckich przygód i dorosłych zauroczeń. Pretekstem do tego, aby znowu stanąć  na Rynku - scenie, gdzie grane są najciekawsze spektakle w najlepszych dekoracjach stworzonych  przez  sylwetki  trzykrzyskiej  góry,  fary,  renesansowych kamienic i „tej studni z daszkiem spiczastym”, jak pisała o niej Maria Kuncewiczowa.
Bogdan  Rokicki ? prawnik, autor książek i artykułów o tematyce prawniczej;  absolwent  podyplomowych  studiów  z  zakresu  historii sztuki i autor publikacji z tej dziedziny.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Studnia na kazimierskim rynku
Twoja ocena
Ocena ogólna