Opinie o Nas

Sun, Zoom, Spark: 1970 To 1972

Dostępność:

127,00 zł 149,99 zł Oszczędzasz 22,99 zł
Cztery płyty wydane w latach 1970-72 plus kilkanaście niepublikowanych wcześniej wersji piosenek, wypełnią fantastyczny box Captaina Beefhearta, zmarłego w 2010 roku artysty, który był wzorem dla muzyków z kręgu rocka psychodelicznego i awangardy.

W roku 1970 Captain Beefheart (czyli naprawdę Don Van Vliet) był uznaną postacią na rockowo-psychodelicznej i awangardowej scenie, po wydaniu legendarnego już dziś albumu "Trout Mask Replica". Ale na tym wydawnictwie jego inwencja twórcza bynajmniej się nie wyczerpała. Także później nagrywał znakomitą muzykę, choćby taką, jaka znalazła się na nagranych z Magic Band płytach "Lick My Decals Off, Baby" (ulubione wydawnictwo samego artysty, ze znakomitymi kompozycjami "I Love You, You Big Dummy" i "One Red Rose That I Mean"), "The Spotlight Kid" (tutaj znajdziemy kapitalne "Click Clack", "I'm Gonna Booglarize You Baby", "Alice In Blunderland") oraz "Clear Spot" (znakomite utwory "My Head Is My Only House Unless It Rains", "Too Much Time", "Big Eyed Beans From Venus"), które ukazały się w latach 1970-72. Każda z tych płyt w wersji zremasterowanej znalazła się w boxie o tytule "Sun Zoom Spark: 1970 To 1972".

We wstępnie była mowa o czterech krążkach. Tym czwartym jest dysk wypełniony odrzutami z sesji nagraniowych, czyli piosenkami w innych, w dużej mierze wcześniej niepublikowanych wersjach, z sesji nagraniowych albumów "The Spotlight Kid" i "Clear Spot". Łącznie jest ich 14. Alternatywne wersje pozwalają zaobserwować, jak prezentowały się piosenki zanim znalazły się na płycie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wersje "I Can't Do This Unless I Can Do This/Seam Crooked Sam", "Dirty Blue Gene", instrumentalne wcielenie "The Witch Doctor Life". Fani Captaina Beefhearta będą niejednokrotnie bardzo zaskoczeni.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Sun, Zoom, Spark: 1970 To 1972
Twoja ocena
Ocena ogólna