Światła morza. Wiersze

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)10 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)12 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
16,50 zł 20,00 zł Oszczędzasz 3,50 zł

Tom, który oddajemy do rąk polskiego czytelnika, zawiera tłumaczenia wszystkich wierszy zamieszczonych w opublikowanym w 2006 roku zbiorze Meer Licht. Gedichte.

Zostały one uporządkowane, podobnie jak w wersji niemieckojęzycznej, w trzech częściach: Otwarcia, Wojna i pokój i Doświadczenia z podróży. Przekłady 64 wierszy, sporządzone przez Katarzynę Nowakowską i Edward Białka, prezentują polskiemu odbiorcy kolejny, bo już trzeci wycinek z bogatego dorobku poetyckiego Bodo Heimanna. Jego tytuł – Meer Licht – czyli „Morze światło”, jest żartobliwym nawiązaniem do słów przypisywanych umierającemu Goethemu („mehr Licht” – więcej światła). Wersji polskojęzycznej, nieco przewrotnie, nadano tytuł Światła morza, który winien zachęcić czytelnika do podejmowania własnych prób interpretacji zaangażowanej liryki niemieckiego pisarza.
(fragment posłowia)

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Światła morza. Wiersze
Twoja ocena
Ocena ogólna