Szkoła geniuszy

  • -30%
  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
30,10 zł 43,00 zł Oszczędzasz 12,90 zł
Olbrzymie ambicje i jeszcze większe kłamstewka. Bo w trosce o własne dzieci jesteśmy gotowi na wszystko


"Szkoła geniuszy" to wciągająca i ponadczasowa opowieść o rodzicielskich ambicjach, presji i przywilejach społecznych, idealna dla fanów Liane Moriarty, Nicka Hornby’ego, Toma Perrotty czy Celeste Ng. Przejmująca i trzymająca w napięciu powieść osadzona we współczesnych realiach, w świecie ustosunkowanych, żyjących w luksusie ludzi, na końcu której okazuje się, że miłość, podobnie jak dziecięce talenty, ma wiele twarzy."Szkoła geniuszy" - przedmiot marzeń każdego rodzica. Bo jeśli twoje dziecko będzie miało szczęście i się dostanie, wszystkie drzwi staną przed nim otworem: Harvard, Stanford, Cambridge, Sorbona

Mieszkańcy położonego u stóp Gór Skalistych Crystal, w stanie Kolorado, należą do zamożnej i uprzywilejowanej elity. W tym malowniczym i pięknym mieście, lśniącym niczym górski kryształ, nawet ulice noszą nazwy kamieni szlachetnych. To druga Dolina Krzemowa, skupisko profesorów, lekarzy, przedsiębiorców - ponadprzeciętnych jednostek o wygórowanych ambicjach, zwłaszcza dotyczących przyszłości ich dzieci - ludzi gotowych każdą nadarzającą się okazję przekuć na własną korzyść. Kiedy więc Wydział Oświaty, nadzorujący szkoły w pięciu sąsiadujących hrabstwach, powołuje do życia nową, profilowaną placówkę dla wybitnie uzdolnionych uczniów, presja robi się ogromna.


Porywająca powieść w stylu "Wielkich kłamstewek!" Narracja skupiona wokół tematu szkolnych egzaminów przenika do samego sedna środowiska niepohamowanych ambicji rodzicielskich i znerwicowanych dzieci, rzuca światło na uprzywilejowanie społeczne, rywalizację i ulotną naturę szczęścia. Rozkosznie przyjemna lektura.

Meg Wolitzer, autorka "Żony" i "Ich siły"


Błyskotliwa i bardzo na czasie.

"People"


Holsinger przedstawia helikopterowych rodziców z tak wielką precyzją, że rozumiemy ich motywacje, pragnienia, wręcz odczuwamy ich dumę… ["Szkoła geniuszy"] demaskuje łatwość, z jaką kumulacja dobrych intencji, błahych grzeszków i iluzji, którymi się karmimy, prowadzi do machlojek na skalę zainteresowania agentów FBI.

"The New Yorker"


Mądra i porywająca "Szkoła geniuszy" jest jedną z najbardziej soczystych powieści, jakie zdarzyło mi się czytać od dawna Trzymająca w napięciu i momentami bawiąca do łez książka, od której nie możesz się oderwać, a przy okazji przenikliwa refleksja nad społecznym uprzywilejowaniem, rozwarstwieniem i rasizmem Rozkoszna niczym gin z tonikiem w letni dzień, choć prowadzi do przytłaczających wniosków. W dążeniu do zapewnieniem potomstwu najlepszych warunków rozwojowych, rodzice wspólnie popełniają, co poniewczasie uświadamia sobie jedna z bohaterek, "zbrodnię przeciwko dzieciństwu".

"The New York Times"


Bruce Holsinger - ukończył muzyczne studia licencjackie na Uniwersytecie Michigan, posiada także doktorat z literatury porównawczej Uniwersytetu Columbia. Początkowo był związany z Uniwersytetem Kolorado w Boulder (pierwowzór powieściowego miasta), obecnie wykłada na Uniwersytecie Virginia w Charlottesville, gdzie niedawno został uhonorowany tytułem Linden Kent Memorial Professor of English. Jest także redaktorem czasopisma "New Literary History", a także autorem licznych książek naukowych.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Szkoła geniuszy
Twoja ocena
Ocena ogólna