Tajemnice polskich templariuszy

  • -39%

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
18,06 zł 29,40 zł Oszczędzasz 11,34 zł
Wśród wielu zakonów rycerskich prym wiedli templariusze (Ubodzy Rycerze Chrystusa i Strażnicy Świątyni Salomona) – zakon najmniej poznany i najbardziej tajemniczy. Na ziemiach polskich pojawili się na przełomie XII i XIII wieku. Cieszyli się sławą znakomitych wojowników i strategów. Oprócz miecza w Europie chronił ich również krzyż. Musieli się z nimi liczyć wszyscy chrześcijańscy władcy.


Ważnym też zadaniem wszystkich europejskich komandorii tego zakonu było intensywne pomnażanie majątku. Templariusze zarządzali tysiącami hektarów ziemi, lasami i jeziorami. Sprowadzali osadników, zakładali nowe miasta i wsie. Budowali drogi i mosty, wytyczali i ochraniali szlaki komunikacyjne. Pobierali myto, dysponowali targowiskami, karczmami i młynami. Ich majątki zwalniane były z dziesięcin, kolęd oraz wszelkich świeckich i kościelnych świadczeń podatkowych. W opinii współczesnych Rycerze Chrystusa byli niezmiernie bogaci, jednak w momencie kasaty ruchomy majątek komandorii przepadł bez śladu. W jaki sposób zniknął? Gdzie się podział? Do dziś krążą legendy o skarbach templariuszy ukrytych głęboko w tajemnych i niedostępnych miastach.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tajemnice polskich templariuszy
Twoja ocena
Ocena ogólna