Opinie o Nas

Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!

  • -37%

Dostępność:

31,48 zł 49,99 zł Oszczędzasz 18,51 zł

Nie publikowane dotąd listy dwóch poetek


A teraz fraszka: Oto, co mi się marzy: ujrzeć z powrotem maski zamiast twarzy… Napisała ją Kulmowa, przyjaciółka moja i poetka grubo niedoceniana, z którą nie wiem, czybym Cię poznała… - pisała Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. Do samej Joanny Kulmowej zaś: Podciągnij się!


Choć zachowało się tylko jedno ich wspólne zdjęcie, niezwykła przyjaźń dwóch poetek przetrwała w licznych listach. W korespondencji pełnej serdeczności, żartobliwych uwag, wzajemnego wsparcia i ciepła, ale też sekretnych wyznań i refleksji nad twórczością i przyszłością poezji. Genialnie napisane, wzruszająco szczere i troskliwe listy Szymborskiej i Kulmowej przedstawiają kulisy pięknej kobiecej przyjaźni.Edycja została wzbogacona o rękopisy listów poetek.


Wisława Szymborska (1923-2012) - poetka, felietonistka, krytyczka literacka. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla (1996). Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków.Joanna Kulmowa (1928-2018) - poetka, autorka prozy, utworów scenicznych, książek dla dzieci i młodzieży, reżyserka. Uhonorowana Wawrzynem Mistrza Mowy Polskiej (2017).


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Więcej informacji
Data wydania 4 gru 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!