Opinie o Nas

Tarkovsky Quartet

  • -15%

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
59,50 zł 69,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
Płyta francuskiego pianisty Francoisa Couturiera "Tarkovsky Quartet" to ostatnia część trylogii poświęconej wybitnemu rosyjskiemu reżyserowi. Andriej Tarkowski ("Nostalgia", "Solaris", "Stalker", "Andriej Rublow") uważany jest za jednego z największych artystów w historii sztuki filmowej, którego filmy zdobywały nagrody na najważniejszych festiwalach (m.in. w Cannes i Wenecji). Twórczość Tarkowskiego od lat jest jednym z głównych źródeł inspiracji dla pianisty, czego potwierdzeniem są zarówno same kompozycje (zawierające wiele odniesień do życia i dzieł rosyjskiego reżysera) jak i tytuły jego płyt (na przykład pozostałe części trylogii: "Nostalghia - Song for Tarkovsky" z 2005 i "Un jour si blanc" z 2009 roku ).


Na płycie przygotowanej wraz z grupą Tarkovsky Quartet (Anja Lechner: wiolonczela; Jean-Marc Larché: saksofon sopranowy; Jean-Louis Matinier: akordeon) wszystkie dwanaście kompozycji to rodzaj hołdu dla filmowego twórcy. "A celui qui a vu la'ange" zawdzięcza swój tytuł epitafium zamieszczonemu na grobowcu Tarkowskiego, "Tiapa" i "Marousia" to zdrobnienia imion córek reżysera, zaś "San Galano" to nazwa zrujnowanego opactwa z filmu"Nostalgia". Płyta została nagrana w grudniu 2009 roku w niezwykłej akustyce Auditorium RSI w Lugano.


Większość materiału na nowy album skomponował sam Couturier, jedynie "San Galagno", "Sardor" and "Le main et l'oiseau" to zespołowe improwizacje kwartetu. Inspiracją dla "A celui qui a vu l'ange" był fragment "Stabat mater" Pergolesiego "Qui est homo". Kompozycje "Maroussia" i "La passion selon Andre?" zawdzięczają swój kształt muzyce Jana Sebastiana Bacha. Inspiracją dla drugiej z nich jest chór "Herr, unser Herrscher" z "Johannespassion".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tarkovsky Quartet
Twoja ocena
Ocena ogólna