Opinie o Nas

Teczka 3-latka. Zgaduję, rysuję, maluję. Przewodnik metodyczny. Część 1

  • -25%

Dostępność:

11,23 zł 14,99 zł Oszczędzasz 3,76 zł
Podczas tworzenia tego przewodnika towarzyszyła nam myśl przewodnia Alberta Einsteina:

„Przedszkolak powinien opuszczać przedszkole jako harmonijna osobowość, a nie jako specjalista”. Dlatego też zabawy, które proponujemy, koncentrują się przede wszystkim na rozwijaniu dziecięcej spontaniczności i odczuwaniu radości z tworzenia własnych prac – nie chodzi o mistrzowskie rękodzieła, lecz o rozwój małych rąk, rozbudzenie wyobraźni i dobry nastrój.

Nacisk kładziemy też na zdobycie umiejętności społecznych, rozwój uczuć i „przyglądanie się” własnym emocjom, aby od najmłodszych lat mały człowiek potrafił odnaleźć się w otaczającej go rzeczywistości.

Ruch jest bardzo ważnym elementem właściwego rozwoju dziecka, dlatego umieściłyśmy w naszym przewodniku wiele propozycji zabaw na świeżym powietrzu – często inspirowanych pięknem otaczającej nas przyrody.

Wielość i różnorodność ćwiczeń językowych stanowi pomoc w aktywnością małego dziecka, które uczy się wyrażać słowami to, czego doświadcza, co myśli, czuje i postrzega.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik metodyczny posłuży jako zbiór sprawdzonych „przepisów”, aby zachęcić małego człowieka do poznawania świata wszystkimi zmysłami, pomagając w jego wszechstronnym rozwoju.
Od Autorek

Więcej informacji
Data wydania 8 paź 2012
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Teczka 3-latka. Zgaduję, rysuję, maluję. Przewodnik metodyczny. Część 1