Opinie o Nas

Tekstura obrazów biomedycznych. Metody analizy komputerowej

  • Kategorie: Książki / nauki ścisłe / medycyna
  • Typ okładki: okładka miękka
  • Wymiary: 165 x 235
  • EAN: 9788301189778
  • Ilość stron: 220
  • Data wydania: 2017-02-15
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

57,00 zł 69,00 zł Oszczędzasz 12,00 zł

Urządzenia obrazowania medycznego zapewniły, nieosiągalne do tej pory, możliwości nieinwazyjnej wizualizacji wnętrza ludzkiego organizmu. Do postawienia odpowiedniej diagnozy potrzebne są jednak dodatkowe informacje ilościowe. Mają one postać jednoznacznie i obiektywnie obliczanych za pomocą komputera miar liczbowych – cech obrazu.

Celem książki jest zapoznanie czytelników z technikami przetwarzania i analizowania obrazów biomedycznych, a w szczególności ich tekstury odwzorowującej fizyczną strukturę tkanek i narządów. Pokazane przykłady oceny tekstury dotyczą głównie obrazów tomografii rezonansu magnetycznego, jednej z najszybciej rozwijających się technik obrazowania.

Autorzy na przykładach pokazują, jak analiza zróżnicowania tekstury może przyczynić się do poprawnej oceny obrazu i sformułowania prawidłowej diagnozy. Prezentują także konkretne narzędzia informatyczne przeznaczone do tej analizy.

Książka traktuje rozważaną problematykę bardzo szeroko. Omówione są w niej wszystkie ważniejsze podejścia składające się na współczesną wiedzę o przetwarzaniu obrazów ukierunkowanym na analizę ich tekstury. Przy całej swojej złożoności książka nie ma jednak charakteru hermetycznej publikacji wyłącznie dla specjalistów. Jest adresowana głównie do lekarzy medycyny i dentystów, ale może być przydatna także studentom kierunków technicznych (np. inżynieria biomedyczna, informatyka, biotechnologia, materiałoznawstwo) oraz kierunków medycznych.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tekstura obrazów biomedycznych. Metody analizy komputerowej
Twoja ocena
Ocena ogólna