Opinie o Nas

Terry Riley: Sun Rings

  • -20%
  • Zapowiedź

Dostępny od:

51,99 zł 64,99 zł Oszczędzasz 13,00 zł
Dzieło "Sun Rings", będące efektem przełomowej współpracy Kronos Quartet z kompozytorem Terrym Rileym, po raz pierwszy zostaje udostępnione na płycie.

Projekt "Sun Rings" zaczął się, gdy NASA - z okazji 25-lecia startu sondy Voyager 1 - zaproponowała, by Kronos Quartet w swych koncertach wykorzystał dźwięki przesyłane przez sondy z kosmosu na Ziemię. - Od razu wiedzieliśmy, że Terry Riley powinien skomponować materiał - powiedział skrzypek, David Harrington. Riley wciąż komponował, gdy doszło do ataków 11 września, wtedy zdecydował się dodać w kilku miejscach chóry, które miały reprezentować głos ludzkości i przypominać, że tak naprawdę wszystko, czego potrzebujemy to miłość.

Zamówione przez NASA dzieło premierowo zaprezentowano w październiku 2002 roku na Uniwersytecie Iowa. Od tego czasu "Sun Rings" weszło do kanonu zarówno repertuaru Rileya jak i Kronos Quartet. Z multimedialnym widowiskiem, wypełnionym wspaniałymi wizualizacjami Williego Williamsa, Kronos wystąpił blisko 50 razy, odwiedzając 11 krajów i 18 stanów.

Album "Sun Rings" został zarejestrowany w Skywalker Sound, a wyprodukowany przez Judith Sherman. W nagraniu udział wziął rezydujący w San Francisco chór Volti.

Więcej informacji
Data wydania 30 sie 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Terry Riley: Sun Rings
1. Sun Rings Overture
2. Hero Danger
3. Beebopterismo
4. Planet Elf Sindoori
5. Earth Whistlers *
6. Earth/Jupiter Kiss
7. The Electron Cyclotron Frequency Parlour
8. Prayer Central *
9. Venus Upstream
10. One Earth, One People, One Love