The Berlin Concert - Gold Version Dlx (2 CD/2 Bluray)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 132,50 zł
John Williams prowadzi jedną z najlepszych orkiestr na świecie w muzyczną podróż po swoich najbardziej magicznych partyturach i opisuje to muzyczne doświadczenie jako „wielki zaszczyt i przywilej”.

Ten historyczny debiut, nagrany przez DG, ukaże się 4 lutego 2022 roku, z okazji 90-tych urodzin kompozytora.Jesienią 2021 roku na estradzie słynnej sali Berliner Philharmoniker pojawiły się dwie legendy – we wspaniałym debiucie – John Williams po raz pierwszy dyrygował Filharmonikami Berlińskimi. John Williams – „The Berlin Concert”, zarejestrowany na żywo przez Deutsche Grammophon podczas serii wyprzedanych koncertów, prezentuje jedne z najbardziej znanych na świecie dzieł muzyki filmowej, w wykonaniu jednej z największych światowych orkiestr.„John Williams nie potrzebuje filmów, to filmy go potrzebują” – napisał po koncercie Rolling Stone, a berliński Der Tagesspiegel podsumował to wydarzenie jako po prostu „jeden z tych wspaniałych wieczorów”.To jedyne w swoim rodzaju nagranie stanowi kontynuację celebracji przez DG twórczości wielokrotnie nagradzanego kompozytora. Goszczący na listach przebojów album „John Williams in Vienna” był najlepiej sprzedającym się nagraniem symfonicznym 2020 roku. John Williams – „The Berlin Concert” niejako uzupełnia teraz ten program.

Album zawiera utwory znane milionom słuchaczy i widzów na całym świecie, a także inne dzieła, takie jak „Suite from Far and Away”, czy poruszająca „Elegy for cello and orchestra”, które mogą być mniej znane, ale nie mniej genialne. Maestro Williams pokrótce przedstawił wiele utworów, wyrażając radość ze współpracy z Berliner Philharmoniker. „Dla każdego muzyka stać przed tą orkiestrą i być tutaj z wami przez te kilka chwil, to naprawdę wielki zaszczyt i przywilej” – zwierzył się muzykom przed pierwszym akordem.

To uczucie było wyraźnie wzajemne.

„The Berlin Concert” rozpoczyna się „Olympic Fanfare and Theme”, hymnem napisanym na Igrzyska Olimpijskie w Los Angeles w 1984 roku. Reprezentuje to, co Williams opisał jako „ducha współpracy, heroicznych osiągnięć oraz ciągłego doskonalenia się naszych wielkich sportowców”.

Ten duch towarzyszy całemu berlińskiemu koncertowi, wzmocniony oszałamiającymi wykonaniami utworów „Superman March” i „Theme from Jurassic Park” oraz bogatym wyborem fragmentów z filmów „Close Encounters of the Third Kind”, „The Star Wars”, „Harry Potter” i “Indiana Jones”. Tracklista zawiera również olśniewające bisy, w tym „The Flying Theme” oraz „The Imperial March”.

Przez ponad pół wieku John Williams kształtował historię i brzmienie muzyki filmowej, jego zapadające w pamięć tematy i doskonałe orkiestracje zdobią niektóre z najlepszych filmów współczesnych. W jego obszernym katalogu znajdują się także inne dzieła symfoniczne i kameralne, a także nowatorskie adaptacje własnych tematów filmowych.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: The Berlin Concert - Gold Version Dlx (2 CD/2 Bluray)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Olympic Fanfare and Theme
2. Excerpts - From Close Encounters of the Third Kind
3. Suite - From Far and Away
4. Hedwig's Theme - From Harry Potter and the Philosopher's Stone
5. Nimbus 2000 - From Harry Potter and the Philosopher's Stone
6. Harry's Wondrous World - From Harry Potter and the Philosopher's Stone
7. Theme - From Jurassic Park
8. Superman March - From Superman
9. Scherzo for Motorcycle and Orchestra - From Indiana Jones and the Last Crusade
10. Marion's Theme - From Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark
11. Raiders March - From Indiana Jones and the Raiders of the Lost Ark
12. Elegy for Cello and Orchestra
13. The Adventures of Han - From Solo A Star Wars Story
14. Yoda's Theme - From Star Wars The Empire Strikes Back
15. Throne Room & Finale - From Star Wars A New Hope
16. Princess Leia's Theme - From Star Wars A New Hope
17. Flying Theme - From E.T. the Extra-Terrestrial
18. The Imperial March - From Star Wars The Empire Strikes Back