The Golden Renaissance: William Byrd

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
55,00 zł Oszczędzasz 9,99 zł

Powyższa cena jest również najniższą ceną z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej.

Stile Antico, wielokrotnie nagradzany chór specjalizujący się w muzyce dawnej, zaprezentował nowy album – „William Byrd”, z okazji 400. rocznicy śmierci kompozytora angielskiego renesansu. Jest to drugie wydawnictwo zespołu w trylogii „Złotego Renesansu” której bohaterami są trzej wielcy kompozytorzy renesansu: Josquin des Prez, William Byrd i Giovanni Pierluigi da Palestrina.

William Byrd (1540 - 1623) to jeden z najwybitniejszych kompozytorów w całej historii muzyki angielskiej. Uczeń i późniejszy współpracownik Thomasa Tallisa – z którym dzielił pozycję organisty w londyńskiej Chapel Royal – zasłynął jako wspaniały twórca angielskiej muzyki sakralnej ale komponował także muzykę do tekstów łacińskich, był też bardzo aktywny jako kompozytor muzyki instrumentalnej, organowej oraz wirginałowej. Repertuar nowego albumu Stile Antico koncentruje się na końcowej fazie twórczości Byrda i zawiera między innymi Mszę na cztery głosy i wybór motetów z jego „Gradualiów”. Stile Antico ma ugruntowaną pozycję jako jeden z najbardziej utalentowanych i innowacyjnych zespołów wokalnych na świecie. Zespół występuje bez dyrygenta, jego dwunastu członków zachwyciło publiczność na czterech kontynentach barwnymi i żywymi wykonaniami renesansowej polifonii.

Oprócz Gramophone Award 2021 for Spatial Audio, liczne nagrania Stile Antico zdobyły takie wyróżnienia, jak Gramophone Award for Early Music, Diapason d’or de l’année, czy Preis der deutschen Schallplattenkritik. Zespół otrzymał trzy nominacje do nagrody Grammy® i wystąpił na żywo podczas 60. ceremonii rozdania nagród Grammy® w Madison Square Garden.

Stile Antico występował w wielu najważniejszych salach Europy, m.in. Wigmore Hall, Amsterdam Concertgebouw czy Leipzig Gewandhaus, występuje także na prestiżowych festiwalach, takich jak BBC Proms oraz festiwale muzyki dawnej w Antwerpii i Utrechcie. Zespół często koncertuje także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, występowała też w Meksyku, Kolumbii, Hong Kongu i Korei Południowej.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: The Golden Renaissance: William Byrd
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Retire My Soul
2. Introit: Gaudeamus omnes
3. Mass for Four Voices: I. Kyrie
4. Mass for Four Voices: II. Gloria
5. Gradual and Alleluia: Propter veritatem - Assumpta est Maria
6. Mass for Four Voices: III. Credo
7. Offertory: Assumpta est Maria
8. Mass for Four Voices: IV. Sanctus - Benedictus
9. Communion: Optimum partem elegit
10. Mass for Four Voices: V. Agnus Dei
11. Turn Our Captivity, O Lord
12. Praise Our Lord, all Ye Gentiles
13. Laudate Dominum omnes gentes
14. Tribue, Domine