The New Four Seasons - Vivaldi Recomposed

  • -18%
  • nowość
  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
49,00 zł 59,99 zł Oszczędzasz 10,99 zł
Max Richter wraca do arcydzieła Antonio Vivaldiego

10 lat po premierze albumu Vivaldi Recomposed!

Poruszające nowe nagranie dokonane na instrumentach historycznych z udziałem Chineke! Orchestra i solistki Eleny Urioste!

“Vivaldi’s palette applied to the new score was extraordinary – it was like fireworks”
Max Richter

Dzięsięć lat po premierze elektryzującego albumu „Vivaldi Recomposed” Max Richter wraca do świata dźwiękowego Antonio Vivaldiego, w nowym nagraniu „Pór Roku” genialnego weneckiego mistrza, dokonanym przez solistkę Elenę Urioste oraz muzyków Chineke! Orchestra.

“The New Four Seasons” nagrano na instrumentach historycznych, co bardzo zbliża słuchaczy do oryginalnego brzmienia tej muzyki i wrażenia tego nie zmieni dyskretne użycie oryginalnego syntezatora Mooga z lat 70-tych XX wieku, którego brzmienie dla środowiska muzyki elektronicznej jest podobne niejako do wykorzystania oryginalnych historycznych instrumentów smyczkowych dla współczesnej praktyki wykonawczej muzyki klasycznej, w tym zwłaszcza muzyki dawnej.

Album “Vivaldi Recomposed” wydany latem 2012 roku ustanowił niejako nowy standard w segmencie muzyki przekomponowanej, a nowe słyszenie oraz ekscytujące ujęcie swoistego muzycznego DNA Vivaldiego sprawiło, że nagranie to zdobyło szczyty klasycznych list przebojów w 22 krajach, stając się bestesellerem także w segmencie cyfrowym, generując 450 millionów streamów (w tym 110 millionów streamów samego tylko utworu „Spring 1” i pomagając kompozytorowi przekroczyć liczbę 3 miliardów streamów różnych utworów z wcześniejszych etapów twórczości Maxa Richtera.

“Vivaldi Recomposed” wciąż inspiruje i przyciąga słuchaczy także poprzez użycie tej muzyki dla potrzeb produkcji telewizyjnych i filmowych, takich jak “Bridgerton” czy “The Crown” oraz “My Brilliant Friend”, “Chef’s Table”, “Orphan Black” czy “The Current War”. Dzieło to jest często włączane nie tylko do programów koncertowych na całym świecie lecz także wykorzystywane między innymi w przedstawieniach baletowych i pokazach kreatorów mody. Chineke! Orchestra współpracowała z Maxem Richterem już wcześniej, przy okazji tworzenia muzyki do filmu “Waltz with Bashir” w 2018 roku.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: The New Four Seasons - Vivaldi Recomposed
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Spring 0
2. Spring 1
3. Spring 2
4. Spring 3
5. Summer 1
6. Summer 2
7. Summer 3
8. Autumn 1
9. Autumn 2
10. Autumn 3
11. Winter 1
12. Winter 2
13. Winter 3