There Is No Year (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
116,50 zł 125,00 zł Oszczędzasz 8,50 zł
Od pierwszych sekund natychmiastowego impulsu syntezatora utworu ‘There Is No Year’ widać wyraźnie, że Algiers postanowili wejść na nowy grunt, zarówno wewnętrznie, jak i brzmieniowo. Na czele tej ewolucji znajduje się multiinstrumentalista Franklin James Fisher, którego głos i słowa stanowią kręgosłup albumu, a jego teksty pochodzą w całości z epickiego wiersza ‘Misophonia’, skomponowanego podczas poszukiwania sensu wśród przedłużającego się osobistego okresu lęku i straty.“Chciałem stworzyć negatywną przestrzeń, w której mogę istnieć i angażować się, ale jednocześnie nie być tak narażonym” - wyjaśnia Fisher. Mówi o perspektywie płyty jako nie tylko o aparacie politycznym, ale o intymnej, responsywnej ewokacji jego zrozumienia, że „nic nie jest tym, czego się spodziewasz”. Że to, co na razie może być dobrze znane, nie zawsze takie jest. Nie ma siatki bezpieczeństwa.

Niezależnie od tego, czy lamentuje nad post-Lynchowskim syntezatorem, jak w ‘Unoccupied’, czy też reinkarnuje ducha bębnienia R&B z lat 80. w klasycznie tanecznym ‘Chaka’, wyczuwalna jest namacalna energia emocjonalna, osobiste wartościowanie, które sprawia, że bardziej niż kiedykolwiek ??chcesz uwierzyć, nawet nie do końca wiedząc, dokąd zmierzamy.


Nie mniej ważnym poziomem w koncepcji Algiers jest ambicja architektury słuchowej, którą udało się przywołać. Pod kierunkiem producentów Randalla Dunna [Sunn O))), Earth] i Bena Greenberga [Zs, Uniform Hubble], ‘There Is No Year’ obejmuje przyszłościowe myślenie o post-punkowym R&B uwięzionym w sercu ATL (do industrialnych pejzaży dźwiękowych Scotta Walkera z czasów 4AD lub okresu berlińskiego Iggy'ego Popa i Davida Bowiego), czegoś w rodzaju syntetycznego syna Marvina Gaye’a i Fever Ray. Mocno uderzająca sekcja rytmiczna multiinstrumentalisty Ryana Mahana i Matta Tonga (ex-Bloc Party) porusza się od zaraźliwego zagrożenia ścieżki dźwiękowej science fiction do bigbandowego majaczenia w gorączce.Jest coś więcej za kurtyną naszego codziennego bólu. Tytuł albumu wydaje się sugerować coś jeszcze większego niż gniew czy nawet rewolucję. Esencja ‘There Is No Year’ jest wyrazem ich sprzeciwu, ich pragnienia, by czuć się i być ludźmi. Nawet poza konieczną walką.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: There Is No Year (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. There Is No Year
2. Disposession
3. Hour Of the Furnaces
4. Losing Is Ours
5. Unoccupied
6. Chaka
7. Wait For the Sound
8. Repeating Night
9. We Can’t Be Found
10. Nothing Bloomed