Opinie o Nas
  • -28%
  • nowość

Treblinka 43'. Bunt w fabryce śmierci

Dostępność:

30,89 zł 42,90 zł Oszczędzasz 12,01 zł

Nagroda Newsweeka im. Teresy Torańskiej za najlepszą książkę roku


„Fascynująca książka o psychice ludzkiej i ludzkich postawach. Wyżyny europejskiej literatury faktu”. Marian Turski, „Polityka”


Treblinki nie można było przeżyć. Najsprawniejsza fabryka śmierci w machinie Holocaustu zabijała tylu ludzi, że nie starczało ziemi, by wszystkich zakopać. Gigantyczne ruszty do palenia ciał szybko okazały się za małe. Treblińska ziemia krwawiła.


A jednak wyniszczeni i odarci z godności ludzie odważyli się wzniecić bunt. 2 sierpnia 1943 roku wywołali zbrojne, zakończone sukcesem powstanie w obozie zagłady. Większe i bardziej spektakularne niż to w Sobiborze.


Jak wyglądała konspiracja, jeśli w Treblince za najmniejsze przewinienie groziła śmierć?

Jak więźniowie zdołali przejąć broń, zaatakować strażników i uciec?


Czy AK pomogła powstańcom i dlaczego jej raporty są pełne sprzeczności?


Czy uciekinierzy mogli liczyć na pomoc Polaków?


Książka Michała Wójcika to wciągająca rekonstrukcja tego mało znanego i niewiarygodnego buntu. Opowieść o niezwykłym bohaterstwie, wierze, nadziei i o tym, że nawet w największym piekle może zdarzyć się cud.


Michał Wójcik - autor bestsellerowych książek historycznych. Laureat Nagrody Historycznej „Polityki” oraz Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. Wydał m.in. Baronówna. Na tropie Wandy Kronenberg, najgroźniejszej polskiej agentki, Królestwo za mgłą - wywiad z Zofią Posmysz, Ptaki drapieżne. Historia Lucjana „Sępa” Wiśniewskiego, likwidatora z kontrwywiadu AK (współautor).Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Treblinka 43'. Bunt w fabryce śmierci