Opinie o Nas

Turning

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
61,50 zł 66,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
W 2006 roku Antony Hegarty współpracował z filmowcem Charlesem Atlasem. Panowie przygotowywali występy Antony And The Johnsons, w których wzięło udział trzynaście modelek stojących w milczeniu na obracającej się plincie.

Wszystko wzbogacały ogromnych rozmiarów ekrany, na których prezentowane były projekcje i wizualizacje. Klasyfikuję „Turning” jako najważniejsze dzieło w mojej karierze – mówi dziś lider formacji Antony Hegarty.

Początek projektu Turning sięga kilku lat wstecz. Kiedy stworzyliśmy „Turning” w 2004 roku w Nowym Jorku, czułem jakby to była tajna historia, obnażająca nasze serca przed innymi, dzieląca się intymnością i niemal niewypowiedzianym doświadczeniem jako kobiety, feministki i w niektórych przypadkach, jako osoby transpłciowej. Później zabrałem „Turning” do Europy i wygrałem Mercury Prize, a także podzieliłem się swoją wizją z publicznością w Paryżu, Londynie, Rzymie, Portugalii i Madrycie. Była w tych występach alchemia, coś się rodziło. Wszyscy to czuliśmy. Z mojego dzisiejszego punktu widzenia, czuję, że położyliśmy zasadniczy fundament dla powstającej trans/feministycznej świadomości, która jest dzisiaj.

Stworzenie filmu zajęło nam siedem lat i przez kolejne półtora roku pokazywaliśmy go na wybranych festiwalach. Teraz przyszedł czas by pokazać go całemu światu. To jest najważniejsza faza życia „Turning”. Film Turning jest dokumentem stworzonym podczas tej chwalonej przez krytyków, europejskiej trasy koncertowej Antony And The Johnsons i Charlesa Atlasa, a która odbyła się jesienią 2006 roku.

Dokument przybliża syntezę piosenek Antony'ego i obrazu trzynastu piękności występujących na scenie. Turning jest intymnym i kinowym doświadczeniem, eksplorującym takie tematy jak tożsamość, transcendencję i objawienie. W ciągu ostatnich sześciu lat obecność i uznanie osób transseksualnych i feministycznych wzrosło na całym świecie – mówi Antony. Jestem dumny, że zasadziliśmy jedno z nasion, które doprowadziło do tego spełnienia. Właśnie dzięki naszej trasie z 2006 roku. Podróżowaliśmy z trzynastoma kobietami – a wiele z nich było transpłciowych – prezentując radialną eksplorację tożsamości i duchowej estetyki. Podzieliliśmy się ze światem naszą niezwykle prywatną wizją współczesnego kobiecego piękna, przenosząc je z nocnych klubów Nowego Jorku, na renomowane sceny teatralne w Europie. Podczas koncertu w paryskiej Olympii wśród publiczności był jeden z projektantów, Riccardo Tisci, który kilka sezonów później zaprezentował pierwszą kolekcję mody przy pomocy modelki o transpłciowych doświadczeniach – Lei T. Później pojawiło się więcej trans-modeli, bo ludzie na całym świecie przyjęli piękno i inspirację trans-tożsamości i estetyki. Tylko w tym roku Bruce Weber przygotował dużą kampanię dla Barney's New York, bezpośrednio nawiązującą do formatu „Turning”.

Specjalna edycja wydawnictwa Turning, przynosi także pełny zapis jednego z występów, który odbył się w listopadzie 2006 roku w londyńskim The Barbican. Koncert miał miejsce w najlepszym momencie dla zespołu, co słychać także w nagraniu – kontynuuje Hegarty. To jest najlepsze koncertowe nagranie Antony And The Johnsons, jakie kiedykolwiek powstało. Przynoszące materiał, który sprawił, że stałem się znany na całym świecie. Do tego naznaczone intensywnymi emocjami, ze względu na osobisty kontekst. Podczas tej trasy Antonyego wspomagał klasyczny skład: Maxim Moston, Roeb Moose, Julia Kent, Parker Kindred, Jeff Langston i Thomas Bartlett. Oprócz piosenek z trzech pierwszych płyt Antony And The Johnsons, na płycie CD znalazły się także dwie nowe: Whose Are These i Tears Tears Tears. Można je było wcześniej nabyć na specjalnym winylowym singlu, sprzedawanym razem z programem podczas oryginalnej trasy, jednak dotychczas nie były one dostępne w żadnej cyfrowej postaci. Na specjalnej edycji DVD znajdzie się także koncertowy zapis wykonania piosenek Where Is My Power i Spiraling oraz teledysk do Boy George Sister.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Turning
Twoja ocena
Ocena ogólna