Tych miasteczek nie ma już

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
29,50 zł 32,00 zł Oszczędzasz 2,50 zł
Debiutował, mając 15 lat. Zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na terenie całej Polski m.in. II nagroda Ogólnopolskiego Konkursu Muzyki, Pieśni i Tańca, Wrocław, 1961; finalista Konkursu Piosenki Studenckiej w Krakowie 1965; I miejsce na Giełdzie Piosenki Polskiej, Warszawa 1966.

Ogólnopolska Studencka Piosenka Roku – „32-go Grudnia” 1966; wykonawca Lubelskiej Piosenki Roku 1966; III nagroda Festiwalu Artystycznej Młodzieży Akademickiej (FAMA) 1967 Świnoujście; Brał udział w IV Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu 1966 w Maratonie Kabaretowym oraz Echu Giełd i Estrad. Nagrywał dla III programu Polskiego Radia.

Wprowadził piosenkę z kabaretu „Cyrulik” krakowskich autorów Jacka Dybka i Franciszka Serwatki „Konik na Biegunach” na estrady ogólnopolskie. Po raz pierwszy wykonał Konika w audycji radiowej „Mikrofon dla Wszystkich” w 1962 roku. Piosenka stała się olbrzymim przebojem lat 60-tych. Od roku 1969 mieszka w Nowym Jorku. Koncertuje w USA, Kanadzie, Polsce i na Ukrainie.

W 1998 roku nagrywa płytę „The Best of Michał Hochman”. W 2006 roku powstaje druga płyta „To Była Miłość”, z której jedna z piosenek utrzymuje się przez siedem tygodni na pierwszym miejscu w kanadyjskim radio.

Michał Hochman z nowym repertuarem w języku polskim i jidysz prezentuje swoje piosenki na festiwalu Bruno Schultza w Drohobyczu, synagodze pod Bocianem we Wrocławiu, dwukrotnie na festiwalu Singera w Warszawie, w Krakowie na Kazimierzu i w Piwnicy pod Baranami, w Łódzkim Klubie 77. W listopadzie 2012 roku występuje z okazji Święta Niepodległości Polski w Nowym Jorku wspólnie z Budką Suflera. We wrześniu 2013 nagrywa recital dla TV Polonia „Tych Miasteczek Nie Ma Już”.

Rezultatem tego powstaje kolejna płyta „Tych Miasteczek Nie Ma Już”, której premiera przewidziana jest na jesień tego roku 2017. Płyta ta składa się z piosenek, w których autorami muzyki są między innymi Leopold Kozłowski, Mordechaj Gebirtych, Georges Moustaki, Sholom Secunda oraz Michał Hochman, autorami tekstów m.in. Jerzy Ficowski, Wojciech Młynarski, Kasia Kowalska, Franciszek Serwatka i Henryka Łazowertówna.

W nagraniu uczestniczyli Andrzej Olewiński, Rafał Grząka, Wojciech Gumiński, Marcin Ułanowski, Kalina Kasprzak-Gumińska oraz gościnnie Maciej Gładysz i George Hazelrigg. Płytę nagrano na żywo w studio Hendrix w Lublinie z udziałem Sławka Gładyszewskiego, wokal w studio Jerzego Rumowskiego, mix i mastering w studio Roosevelt, NJ z udziałem Adama Abramka.

Oprawa graficzna i zdjęcia Larissy Baldovin, akwarele Bartłomieja Michałowskiego.

„Michał Hochman maluje swoim głosem ów unikalny klimat prozy i rysunków Bruno Schultza, tak pełnych nostalgii i wzruszeń (jak pełne są serca tych, którzy wiedzą co to rozłąka)”. „Michał śpiewa: nie zapomnę tego, jak zapomnieć – a kto wsłucha się w jego melancholijną interpretację też nie zapomni jej nigdy.” Lech Majewski, 2013


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Tych miasteczek nie ma już
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.