Opinie o Nas

Ukojenie. Saga norweska Córka hycla. Tom 37 / Czas niepokoju. Saga norweska Wojna i miłość. Tom 1

  • -14%

Dostępność:

9,50 zł 11,00 zł Oszczędzasz 1,50 zł

To poruszająca opowieść o dramatycznych losach 17-letniej Lucie, która mieszka w Manufakturze – przytułku i domu pracy przymusowej zarazem, gdzie rygor i kary cielesne są na porządku dziennym. Trudy życia w XVIII-wiecznym Bergen dają się znieść dzięki przyjaźni, pomocy życzliwych osób i pierwszym młodzieńczym porywom serca. Lucie spotyka też na swej drodze hycla Nestora, który przypomina jej utraconego w dzieciństwie ojca. Czy okaże się nim naprawdę?

Tom 37
Okazuje się, że to Christence ukartowała przewiezienie Lucie i Larsa na miejsce straceń przed zapadnięciem wyroku. Na szczęście tuż przed wykonaniem kary śmierci przybywają Nestor, Ditlef i komendant. Wychodzi na jaw, że Christence przyczyniła się do zgonu Marte i odpowiada za otrucie swoich siostrzeńców oraz wywołanie epidemii w domu pracy. Kobieta zostaje aresztowana, a dwójka przyjaciół odzyskuje wolność. Wszystko powoli wraca do normy. Lucie i dragon biorą do siebie Tilly, rozbudowują też dom, by wszyscy mogli się w nim pomieścić, gdy już odzyskają córkę.

Do tego tomu dodajemy jako prezent książkę z nowej serii - Czas niepokoju. Saga norweska Wojna i miłość. Tom 1
Poruszająca historia 18-letniej Kristin mieszkającej wraz z rodziną w malowniczej norweskiej wiosce. Serce dziewczyny jest podzielone między dwóch mężczyzn: narzeczonego Jana i przyjaciela Ivara, który skrycie się w niej kocha. Akcja rozpoczyna się w 1939 roku w przededniu wybuchu II wojny światowej. Ten niespokojny czas przynosi bohaterom wiele dramatycznych doświadczeń oraz zmusza ich do podejmowania trudnych wyborów.

W sadze pojawia się również polski wątek.Spokojne życie Svendsenów burzy wiadomość o chorobie matki. Z powodu jej gruźlicy większość mieszkańców wioski i dalsza rodzina odsuwają się od Svendsenów. Również Jan, ukochany Kristin, zachowuje dystans. Gdy na zabawie mówi dziewczynie, że muszą przestać się spotykać, ta załamana biegnie do lasu, gdzie zostaje zgwałcona przez nieznanego napastnika. W tym trudnym czasie oparciem dla Kristin jest Ivar, ubogi chłopak pracujący w gospodarstwie jej ojca. Choć łączy ich tylko przyjaźń, Ivar darzy Kristin głębokim uczuciem.Więcej informacji
Data wydania 23 lip 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Ukojenie. Saga norweska Córka hycla. Tom 37 / Czas niepokoju. Saga norweska Wojna i miłość. Tom 1