Opinie o Nas

Vandal

  • -63%

Dostępność:

15,99 zł 43,50 zł Oszczędzasz 27,51 zł
Ta płyta to powrót do najlepszych tradycji muzyki fusion. W pełni autorska płyta Wojtka Pilichowskiego, w której obok świetnie działającej maszyny jazz funky, siłę brzmienia dają mocne rockowe rify. Absolutnym ewenementem jest współpraca z dwoma typowo polskimi zespołami ludowymi z górskiego regionu Pieniny. Wykorzystanie w sposób nie naruszony czystych form etnicznej muzyki w aranżacjach fusion albumu "Vandal".

Wyjątkowe brzmienie kwartetu grającego z Wojtkiem i energia płyty to zasługa nagrywania na 100% w jednym pomieszczeniu przez cały zespół. Basista jako lider oraz gitarzysta Michał Trzpioła, perkusista Tomasz Machański i dwóch pianistów Michał Rorat oraz Adrian Latosiewicz tworzą kolor brzmienia i dynamiki nie osiągalny w przypadku płyt nagrywanych ślad po śladzie.

Na uwagę zasługuje też obecność w albumie "Vandal" Wojtka Olszaka i Michała Dąbrówki. Specjalnym akcentem jest zjawiskowa Julita Zielińska w jednej z dwóch piosenek na tej płycie. Wojtek Pilichowski i jego najnowsze dzieło to potężna porcja oryginalnej i nowej formy w muzyce fusion.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Vandal
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Vandal
2. W Pieninach Sieę Mrocy
3. Old Fashion Show
4. 48 22
5. Gdybym Ja, Gdybyś Ty
6. Check Up
7. Jah Bar
8. Waiting For
9. Araras & Ubatuba
10. Kafar Regulus