VAT. 4. wydanie. Komentarz

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
204,50 zł 249,00 zł Oszczędzasz 44,50 zł
Stan prawny na 1.01.2010 r.

W obecnym - IV już wydaniu - komentarza uwzględniono ostatnią nowelizację ustawy, która weszła w życie z dniem 1 stycznia 2010 r. Wprowadziła ona rewolucję, jeśli idzie o zasady opodatkowania usług świadczonych pomiędzy podmiotami z różnych państw. Komentarz szczegółowo i wyczerpująco zmiany te omawia, wyjaśniając na przykładach kiedy i jak rozpoznawać import usług, kto musi składać nowe informacje podsumowujące. Odnajdziemy w nim także odniesienia do zmian podwyższających limit zwolnienia podmiotowego.


Komentarz w niezbędnym zakresie odnosi się także do regulacji zawartych w innych ustawach podatkowych (np. do przepisów o podatku akcyzowym, czy też przepisów o podatkach dochodowych). W odpowiednim zakresie pozostawiono również komentarze do przepisów ustawy VAT obowiązujących przed nowelą z 2005 r. oraz przed nowelą z grudnia 2008 r. W tej bowiem mierze nadal będą powstawały wątpliwości i spory.


W odpowiednim zakresie pozostawiono również komentarze do przepisów ustawy VAT obowiązujących przed nowelą z 2005 r. oraz przed nowelą z grudnia 2008 r. Niewątpliwie bowiem w tym zakresie nadal będą powstawały wątpliwości i spory.


Publikacja zawiera także szerokie omówienie zasad odliczania podatku naliczonego od samochodów osobowych i paliwa do nich, odnosząc się do skutków wyroków ETS oraz orzecznictwa sądów krajowych.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: VAT. 4. wydanie. Komentarz
Twoja ocena
Ocena ogólna