Opinie o Nas

Vivaldi: Ottone In Villa

  • -16%

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
100,50 zł 119,99 zł Oszczędzasz 19,49 zł
Pierwsze w historii kompletne nagranie pierwszej napisanej przez Antonio Vivaldiego opery, jest jednocześnie pierwszym nagraniem pełnej formy operowej dokonanym przez Il Giardino Armonico pod dyrekcją Giovanniego Antoniniego. To także pierwsze takie nagranie dokonane przez Julie Lezhnewą, od 2009 roku związaną kontraktem z Naive Classique. Dzieło Vivaldiego, napisane na skromną obsadę wykonawczą - niewielką orkiestrę i zaledwie pięć głosów, zostało wykonane w mistrzowski sposób przez Il Giardino Armonico, które zaliczane jest do ekstraklasy zespołów grających muzykę dawną na oryginalnych instrumentach. Płyta otrzymała już nagrodę krytyki francuskiej Diapason d'Or (edycja styczniowa 2011).
Premiera "Ottone in Villa", trzyaktowej opery skomponowanej do libretta Domenica Lalliego, odbyła się 17 maja 1713 roku w Teatro delle Garzerie w Vicenzy. W tym czasie Vivaldi był już uznanym autorem dzieł instrumentalnych, skrzypkiem wirtuozem o ugruntowanej pozycji oraz nauczycielem w szkole dla dziewcząt Ospedale della Pieta w Wenecji. Autorem libretta był Francesco Maria Piccoli, a tekst jest satyrą, której akcja rozgrywa się w czasach starożytnego Rzymu. "Ottone in villa" odniosła sukces i została ponownie wystawiona w 1729 roku w Teatro Dolfin w Treviso.
Do niedawna Vivaldi był postrzegany głównie jako kompozytor muzyki instrumentalnej, uznany przede wszystkim za niezrównanego mistrza koncertów. Znaczną część swojej muzycznej kariery kompozytor poświęcił jednak operze, będąc obok Domenico Scarlattiego najbardziej płodnym autorem swoich czasów w tej dziedzinie. Do chwili obecnej w Biblioteca Nazionale Universitaria w Turynie muzykolodzy odkryli około 67 dzieł operowych jego autorstwa skomponowanych w latach 1713-1741. (UMP)

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Vivaldi: Ottone In Villa
Twoja ocena
Ocena ogólna