W świetle Ewangelii. Krótkie teksty do rozważań

  • Autor: Fernando Ocáriz
  • Kategorie: Książki / religia
  • Typ okładki: okładka miękka
  • Wydawca: Petrus
  • Wymiary: 13x19
  • EAN: 9788377206300
  • Ilość stron: 252
  • Data wydania: 2021-06-01
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
23,00 zł 28,00 zł Oszczędzasz 5,00 zł

„Pragnę, by tekst zawarty na kolejnych stronach pomagał w modlitwie i stał się zaproszeniem do bardziej bezpośredniego kontaktu z Jezusem Chrystusem” - napisał Prałat Fernando Ocáriz we Wstępie do niniejszej książki. Składa się na nią 120 krótkich tekstów, które pomagają w kontemplacyjnym i otwartym na słuchanie rozważaniu Ewangelii.

Autor przyjmuje perspektywę osoby modlącej się „jak syn”. Synostwo Boże chrześcijanina (świadomość, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i że rzeczywiście nimi jesteśmy) w tekstach Księdza Ocáriza jawi się jako źródło wielu poruszających i przemieniających osobę wierzącą znaczeń.

Na modlitwie poczucie synostwa, dalekie od bycia po tysiąckroć powtarzanym sloganem, przechodzi w impuls i obecność w naszym życiu codziennym. W ten sposób coraz bardziej utożsamiamy się z Jezusem - „Synem Ojca”.

Poznanie Chrystusa i zacieśnienie z Nim więzi zaowocuje bardziej autentyczną relacją z Bogiem Ojcem. Zapragniemy odpowiadać jak dzieci na powołanie do miłości wobec innych, do wolności i do radości.

Ksiądz Fernando Ocáriz (ur. w Paryżu w 1944 r.) został mianowany Prałatem Opus Dei przez papieża Franciszka w 2017 r. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Barcelonie przeprowadził się do Rzymu, by tam studiować teologię. Fizyk, teolog, wykładowca akademicki, autor książek i specjalistycznych artykułów oraz doradca różnych watykańskich dykasterii. Podróże duszpasterskie po całym świecie pozwoliły mu dogłębnie poznać Kościół powszechny. W sposób szczególny posiada pełne nadziei spojrzenie na misję świeckich, tych milionów kobiet i mężczyzn, którzy, w okolicznościach w których żyją, podzielają zawołanie świętego Pawła „Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii!” (1 Kor 9, 16).Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: W świetle Ewangelii. Krótkie teksty do rozważań
Twoja ocena
Ocena ogólna