Wielkomilud

  • nowość
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
49,50 zł 60,00 zł Oszczędzasz 10,50 zł

W godzinie duchów świat opanowują stwory, o których istnieniu nie mamy pojęcia. Właśnie wtedy Sophie zostaje porwana przez olbrzyma. Na szczęście Wielkomilud okazuje się całkiem fajny… No, może trochę ekscentryczny, ale to naprawdę nic w porównaniu z innymi mieszkańcami Krainy Olbrzymów. Każdej nocy wybierają się oni na polowanie, które kończy się chrupaniem dzieci i dorosłych. Ludzkość jest w niebezpieczeństwie! Kiedy wszystko wydaje się stracone, Sophie i Wielkomilud przygotowują plan uratowania ludzi, a ich tajną bronią stają się… sny.


Nie każdy potwór jest zły - czasem trzeba tylko lepiej je poznać. Wielkomilud, którego dzięki ekranizacji książki znamy również jako BFG (Bardzo Fajnego Giganta), powraca!


Mistrzowski przekład Michała Kłobukowskiego to klasyka, dzięki której polski czytelnik może zakochać się w olbrzymie i małej Sophie, a ilustracje Marianny Sztymy pogłębiają tę niezwykłą i magiczną atmosferę. Wejdźcie na nowo do świata Wielkomiluda - książki uważanej za jedną z najpiękniejszych powieści dla dzieci. Jej twórca - Roald Dahl to autor między innymi kultowego Charliego i fabryki czekolady!


Michał Kłobukowski - tłumacz książek m.in. Salmana Rushdiego, Zadie Smith, Charlesa Bukowskiego, Vladimir Nabokova, J.M. Coetzeego, Josifa Brodskiego. Za przekład Wielkomiluda otrzymał główną nagrodę Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich oraz wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY.


Marianna Sztyma - malarka i ilustratorka. Jej ilustracje do Legendy o głowie wawelskiej oraz Metryki nocnika zostały wyróżnione przez Polską Sekcję IBBY, a książka Oto kot z jej ilustracjami zdobyła wyróżnienie honorowe w konkursie Najpiękniejsze Książki Roku organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Współpracuje z „Twoim Stylem”, „Newsweekiem” czy „Wysokimi Obcasami”.Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Wielkomilud
Twoja ocena
Ocena ogólna