Opinie o Nas

Włoski nauczyciel

 • -34%
 • Autor: Tom Rachman
 • Kategorie: Książki / proza / proza obca
 • Typ okładki: okładka twarda
 • Wydawca: Znak
 • Wymiary: 14x21.5
 • EAN: 9788324049073
 • Ilość stron: 444
 • Data wydania: 2019-10-02
  Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

32,71 zł 49,90 zł Oszczędzasz 17,19 zł

Opowieść o wielkiej sztuce i jednym małym życiuPinch miał przywilej i nieszczęście urodzić się jako syn geniusza. Jego ojciec, narcystyczny malarz Bear Bavinsky, ostatni amerykański klasyk, ma w życiu tylko jeden cel: umieścić swoje obrazy w najważniejszych muzeach świata.Mistrz obserwacji Bear rzadko dostrzega własnego syna. Życie Pincha to ciągła walka o uwagę ojca i własną niezależność. Ale czy artysta, który dla sztuki poświęca bliskich, a do tego ma szesnaścioro dzieci rozrzuconych po świecie, potrafi kochać i doceniać innych?Co dostajemy w spadku po własnych rodzicach?

Jak w dorosłym życiu pozbyć się cienia, w którym dorastało się w dzieciństwie?Skomponowana niczym najlepsze dzieła malarskie, inspirowana życiem Picassa powieść dla fanów twórczości Johna Irvinga. Sorrentinowski Rzym lat sześćdziesiątych, wielka sztuka i jeszcze większe emocje. Literacki fenomen.Tom Rachman - brytyjski pisarz i dziennikarz. Jego debiut, Niedoskonali, został znakomicie przyjęty przez krytykę i nazwany „czarującym portretem ludzkich słabości” („The New York Times Book Review”).Włoski nauczyciel to zadziwiająca i poruszająca powieść o sztuce, rodzinie, lojalności i o tym, co to znaczy być autentycznym. Tom Rachman jest niesamowicie zdolnym pisarzem. Ta książka żyje - od pierwszej do ostatniej strony.Tom Perrotta, autor PozostawionychTom Rachman pisze doskonale, z ciepłą, subtelną wyrozumiałością wobec ludzkich zachowań, co jednak nie przeszkadza mu w ich bezlitosnej obserwacji.


„The New Yorker”


Wciągająca i błyskotliwa. Autor perfekcyjnie kontroluje materię literacką, przyciąga łagodnym humorem. Włoski nauczyciel to psychologicznie zniuansowana przyjemność.


„The New York Times Book Review”Ołówki do kosza, pędzle w dłonie! Rachman przekracza ramy tradycyjnej powieści, by stworzyć głęboki portret relacji syna i ojca.„Vanity Fair”


Więcej informacji
Data wydania 2 paź 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Włoski nauczyciel