Opinie o Nas

Wpływ interakcji przestrzennych na zróżnicowanie rozwoju gospodarczego Polski

  • -17%

Dostępność:

33,00 zł 39,90 zł Oszczędzasz 6,90 zł
Książka Wpływ interakcji przestrzennych na zróżnicowanie rozwoju gospodarczego Polski jest według mnie pierwszym opracowaniem monograficznym w polskiej literaturze ekonomicznej, które zawiera oryginalne rozwiązania w zakresie konstrukcji i zastosowań tak zwanego podstawowego grawitacyjnego modelu wzrostu, będącego rozszerzeniem podstawowego modelu Solowa stosowanego do prowadzenia analiz teoretycznych i empirycznych interakcji przestrzennych oraz ich wpływu na nierówności regionalne (w województwach) i lokalne (w powiatach) dowolnej gospodarki, w tym polskiej. […] Niniejsza monografia powinna zachęcić jej odbiorców do wykorzystywania różnych grawitacyjnych modeli wzrostu w odniesieniu do oceny przestrzennego rozwoju gospodarki
Polski, do podjęcia badań z zastosowaniem modeli endogenicznego wzrostu gospodarczego z efektami grawitacyjnymi, a tym samym do rozszerzenia naszej wiedzy o przyczynach i konsekwencjach nierówności regionalnych i lokalnych w Polsce.

Fragment recenzji prof. dra hab. Krzysztofa MalagiKatarzyna Filipowicz – doktor nauk ekonomicznych, adiunkt w Katedrze Ekonomii Matematycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Więcej informacji
Data wydania 8 sie 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Wpływ interakcji przestrzennych na zróżnicowanie rozwoju gospodarczego Polski