WSI. Żołnierze przeklęci (książka z autografem)

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
33,00 zł 39,90 zł Oszczędzasz 6,90 zł
CIEMNA STRONA TZW. REFORMY WOJSKOWYCH SŁUŻB SPECJALNYCH

Minęło kilkanaście lat od rozwiązania WSI. Dla pokolenia, które niedawno weszło w życie dorosłe, to zdarzenie tak odległe jak zamach na Word Trade Center czy początek wojny w Afganistanie. Dla pokolenia, które już na początku XXI wieku posiadało zdolność śledzenia i oceniania wydarzeń politycznych, rozwiązanie WSI zostało odnotowane jako mało istotne, bez większego wpływu na życie społeczne i gospodarcze. Nieliczni jednak zdają sobie sprawę, że rozwiązanie WSI, sposób w jaki to zrobiono, istotnie wpłynęło na stan bezpieczeństwa państwa i ma swoje konsekwencje aż do dzisiaj.

Pomysł napisania książki o rozwiązaniu WSI pojawił się, gdy Antoni Macierewicz w 2015 roku otrzymał nieograniczony i niekontrolowany wpływ na Siły Zbrojne RP. Było pewne, że ta misja zakończy się źle dla wojska, a straty materialne i wizerunkowe będą trudne do oszacowania...

Autorzy podsumowują działania byłego ministra obrony narodowej i jego politycznego zaplecza
w związku z rozwiązaniem WSI i powołaniem SWW i SKW jesienią 2006 roku i przywołują wiele zdarzeń, których byli uczestnikami. Cenny głos w sprawie zabiera też prezydent RP Bronisław Komorowski, ostatni szef WSI generał Marek Dukaczewski, były dowódca Wojsk Lądowych generał Waldemar Skrzypczak i były dowódca generalny Rodzajów Sił Zbrojnych generał Mirosław Różański.

Autorzy udowodnili, że wszelkie zarzuty stawiane WSI w kampanii wyborczej w 2005 roku miały wyłącznie charakter politycznej ekspansji i nie znalazły żadnego potwierdzenia procesowego. Przywołali zdarzenia, które obnażają ciemną stronę polityki i ujawnili kulisy działań, które nie miały nic wspólnego z ustawowymi zadaniami służb specjalnych.

Dzięki tej książce każdy będzie mógł ocenić polityczne decyzje, które przewróciły system bezpieczeństwa w naszym kraju.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: WSI. Żołnierze przeklęci (książka z autografem)
Twoja ocena
Ocena ogólna