Z wiatrem w twarz

  • -30%
  • Zapowiedź
 

Dostępny od:

2022-11-23

2022-11-23 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią lub jest planowany jego dodruk i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery / dodruku. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedzi / dodruki, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
31,42 zł 44,90 zł Oszczędzasz 13,48 zł

Wspomnienia Jana Falkowskiego, asa myśliwskiego, który wsławił się w walkach powietrznych w czasie drugiej wojny światowej.


Jan Falkowski to jeden z tych nielicznych, którym tak wiele zawdzięczają Wielka Brytania i Polska


Książkę czyta się niczym powieść sensacyjną. Jej autor opisuje swe barwne losy od dzieciństwa w ogarniętej rewolucją Rosji, poprzez karierę pilota w polskim lotnictwie, po życie w Kanadzie. Zasadnicza część wspomnień dotyczy przeżyć wojennych Falkowskiego. Opisuje on swoje loty we wrześniu na nieuzbrojonym samolocie szkolnym, ewakuację do Rumunii, potem kampanię francuską. Tam też nie zdążył powalczyć, ale udało mu się ewakuować do Wielkiej Brytanii. Walczył
w dywizjonach: 302, 303, 315, 316. Zaliczono mu strącenie dziewięciu niemieckich samolotów na pewno, jednego prawdopodobnie i uszkodzenie jednej wrogiej maszyny. W 1945 roku został dowódcą 3. Polskiego Skrzydła Myśliwskiego. Pod sam koniec wojny został zestrzelony nad Holandią i dostał się do niewoli, z której uciekł. Po wojnie został na obczyźnie, zamieszkał w Kanadzie.


O autorze:

Jan Paweł Falkowski (urodzony na Litwie w 1912 r., zmarł w Peterborough w Kanadzie w 2001 r.) – major dyplomowany, pilot Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, dowódca 3. Polskiego Skrzydła Myśliwskiego w drugiej wojnie światowej, kawaler Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari. W czasie walk zaliczono mu zniszczenie dziewięciu samolotów nieprzyjaciela.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Z wiatrem w twarz
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.