Zachodniopomorskie. Podróżownik - mapa turystyczna Plastik w skali 1:250 000

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
16,50 zł 19,90 zł Oszczędzasz 3,40 zł
Zachodniopomorskie przywodzi na myśl morze, plażę, świeżą rybę, czyli letni relaks.
Brzeg, który był niegdyś strzeżony przez latarnie morskie, może być bardzo wysoki (klify wznoszą się na prawie 100 m) albo płaski, z piękną szeroką plażą.

Tutaj znajduje się jedyna w Polsce morska twierdza w Świnoujściu – mieście położonym na dwóch największych polskich wyspach morskich.

Dalej w głębi lądu urzekają jeziora wśród lasów i bagien, polodowcowe wzniesienia, rwące rzeki świetnie skłaniające do spływów kajakowych i lasy (w dużej mierze liściaste) oferujące wyciszenie przerywane ptasimi koncertami oraz bogactwo runa leśnego: grzyby, jagody, maliny i poziomki.
Ale wśród lasów, między wzgórzami i jeziorami – ukryte są także schrony i umocnienia Wału Pomorskiego, a w okolicach Kalisza Pomorskiego znajduje się największy w Polsce poligon wojskowy oraz garnizonowe miasto Borne Sulinowo – w czasach PRL-u pełne radzieckich żołnierzy i niedostępne ani dla cywilów ani dla polskiej administracji.

Dla miłośników starej sakralnej architektury w województwie zachodniopomorskim jest prawdziwa gratka – największe w kraju skupisko obiektów romańskich (głównie pocysterskich) powstałe na fali intensywnej chrystianizacji Pomorza przypadającej na XII i XIII w. Są też megality – grobowce sprzed kilku tysięcy lat p.n.e.
Nie brak także obiektów gotyckich i późniejszych. Warto zatem oddalić się od plaży, by poczuć tchnienie historii.

A jak dotrzeć wystarczy sprawdzić na mapie 1:250 000 i zaplanować wycieczkę w bogatą przeszłość regionu!

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Zachodniopomorskie. Podróżownik - mapa turystyczna Plastik w skali 1:250 000
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.