Opinie o Nas

Zawisza Czarny: Wielka Wojna

  • -34%

Dostępność:

26,41 zł 39,90 zł Oszczędzasz 13,49 zł
Fascynująca opowieść o najsłynniejszym polskim rycerzu. Polityczne walki, szpiegowskie intrygi i sztylety splamione krwią.Jakim człowiekiem był legendarny Zawisza herbu Sulima? Czy rzeczywiście ucieleśniał wszelkie cnoty? Kto przesądził o grunwaldzkiej wiktorii – waleczne rycerstwo czy dyplomaci i tajni agenci na usługach Korony?


Na te pytania odpowiada Szymon Jędrusiak w porywającej trylogii o średniowiecznej Polsce, Europie oraz brutalnej polityce pełnej intryg i zaskakujących rozgrywek dyplomatycznych.Fabularny rozmach i solidna dawka historii, której nie znajdziesz w podręcznikach. Gotowy scenariusz na superprodukcję.Jesienią roku Pańskiego 1408 nikt po obu stronach granicy polsko-krzyżackiej nie ma wątpliwości, że wybuch wielkiej wojny jest nieuchronny. Nowy mistrz Zakonu Ulryk von Jungingen dąży do zbrojnej konfrontacji, by rzucić na kolana Polskę i Litwę.

Zawisza Czarny bierze udział w rycerskim turnieju na Węgrzech, uczestniczy w odbiciu Bydgoszczy z rąk wojsk zakonnych, werbuje najemników w Czechach i na Morawach. Robi wszystko, by powstrzymać wybuch buntu na Litwie przeciwko Witoldowi i zapobiec porozumieniu Krzyżaków z królem Węgier Zygmuntem Luksemburskim. 15 lipca 1410 roku pod Grunwaldem staje do walki pod wielką chorągwią ziemi krakowskiej.Zacznij swoją przygodę z Zawiszą Czarnym od dowolnej książki z cyklu. Każdą z nich można czytać oddzielnie.

Więcej informacji
Data wydania 20 kwi 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Zawisza Czarny: Wielka Wojna