Zbrodnia i kara

  • -38%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
30,78 zł 49,90 zł Oszczędzasz 19,12 zł
Książka „Zbrodnia i kara” przedstawia wstrząsającą historię Rodiona Raskolnikowa – byłego studenta prawa, który dla pieniędzy postanawia zamordować starą lichwiarkę. Mężczyzna uważa się za wybitną jednostkę i kieruje się własną ideologią, według której geniusze mają prawo wyrządzać krzywdę innym ludziom.

„Zbrodnia i kara”, czyli klasyka literatury rosyjskiej

Bohater wprowadza swój przerażający plan w życie. Początkowo nie czuje żadnych wyrzutów sumienia, lecz już wkrótce popełniona zbrodnia zaczyna rujnować jego psychikę. Tymczasem na trop mordercy wpada dociekliwy śledczy Porfiry Pietrowicz, który krok po kroku odkrywa prawdę i opracowuje strategię, która pozwoli mu udowodnić winę Raskolnikowa.

Okoliczności powstania „Zbrodni i kary”

„Zbrodnia i kara” została wydana w 1867 roku (rok wcześniej ukazała się w odcinkach na łamach prasy). Autorem książki jest Fiodor Dostojewski, rosyjski pisarz słynący z wybitnych utworów poruszających tematykę ludzkiej psychologii. Inspiracją do stworzenia historii Raskolnikowa były dla niego lata spędzone na katordze, kiedy to obserwował zachowania współwięźniów, w tym osadzonych za zabójstwa.

Twórca czerpał również ze swoich późniejszych doświadczeń. W czasach, kiedy brakowało mu pieniędzy, utrzymywał stałe kontakty z moskiewskimi lichwiarzami, dzięki czemu mógł wiarygodnie opisać ten światek w książce. „Zbrodnia i kara” to lektura dla uczniów szkół ponadpodstawowych, która prezentuje przykład skomplikowanej przemiany wewnętrznej głównego bohatera.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Zbrodnia i kara
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.