Złota kolekcja

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
19,00 zł 22,99 zł Oszczędzasz 3,99 zł
Urodziła się w Tokio w 1939 roku w polskiej rodzinie osiadłej w Japonii. W dzieciństwie mieszkała w ukraińskim już Lwowie, resztę krótkiego zresztą życia spędziła w Warszawie. Uczyła się tańca w stołecznej szkole baletowej i śpiewu klasycznego u Wandy Wermińskiej. W maju 1958 roku zdała maturę, w lipcu wzięła udział w radiowym konkursie dla piosenkarzy-amatorów. W grudniu wystąpiła w inauguracyjnym programie Teatru Piosenki. Jej estradowa swoboda podobała się publiczności, a bluesowym feelingiem w brawurowo wykonanej wtedy Alabamie zwróciła uwagę wykładowców utworzonego przed rokiem Studia Piosenkarskiego. 19-letnia wówczas Ludmiła trafiła do klasy Abratowskiego. Zauroczyła go jej muzykalność, talent wokalny i wyczucie swingu. Kilka miesięcy później połączyło ich gorące uczucie i małżeński węzeł. Odtąd komponował przede wszystkim dla niej, dzieląc się z nią sukcesami, jakie wyśpiewywała jego piosenkom, "Boogie Boa", "Żurawi klucz", "Dwie szklaneczki wina" oraz "Gdy mi ciebie zabraknie". Uznana w plebiscycie czytelników "Expressu Wieczornego" za najpopularniejszą piosenkę roku 1960, otworzyła jej szeroko drzwi do estradowej kariery. Nie zdążyła się jednak nią nacieszyć. Zginęła w wypadku samochodowym w drodze powrotnej do Warszawy po występie w łódzkim programie rozrywkowym Muzyka lekka, łatwa i przyjemna.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Złota kolekcja
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Gdy mi ciebie zabraknie
2. Do widzenia Teddy
3. Szeptem
4. Alabama
5. Kaktusik Magdusi
6. Tylko raz
7. Boogie boa
8. Rosita jest zła
9. Posłuchaj oto cha-cha-cha
10. Żurawi klucz
11. Dwie szklaneczki wina
12. Mister Wonderful
13. Serduszko z piernika
14. W zielonym zoo
15. Powiedz coś miłego
16. Filipince nudno
17. Dziwny kiosk
18. Wakacje z deszczem
19. To jest dzień
20. Dla ciebie kolczyki gwiazd
21. Zakochałam się w zielonych oczach
22. Tango zazdrości