Arrows Into Infinity (Blu-ray)

  • -19%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
89,00 zł 109,99 zł Oszczędzasz 20,99 zł
Arrows Into Infinity to filmowy dokument wciąż rozwijającego się życia muzyka-improwizatora, ukazujący przepływ czasu ilustrowany wspomnieniami, ujęciami filmowymi i oczywiście muzyką. Historia Charlesa Lloyda jest wyjątkowa i splata się w wielu ważnych momentach z historią jazzu. Lloyd wychował się w Memphis, Tennessee i od początku miał kontakt zarówno z mistrzami coraz bardziej wyrafinowanej tradycji jazzowej jak i surowymi głosami bluesa. Jego przyjacielem z dzieciństwa był Booker Little, mentorem Phineas Newborn. Jako nastolatek wyruszał w drogę z Howlin’ Wolfem. Zaprzyjaźnił się z takimi sławami jak Ornette Coleman, Don Cherry i Billy Higgins w czasach, kiedy zmieniały się koncepcje pojęcia wolności, a potem zastąpił Erica Dolpy'ego w zespole Chico Hamiltona, szybko wyrabiając sobie pozycję wyjątkowego saksofonisty i kompozytora uderzająco oryginalnych melodii. W jego własnym zespole grali jedni z najbardziej frapujących wykonawców tej epoki, a w późnych latach 60. kwartet w którym grał z Keithem Jarrettem i Jackiem DeJohnette wywarł wieloraki wpływ, rywalizując z Hendrixem i Janis Joplin na Fillmore Auditorium, uczestnicząc z wielkim sukcesem na europejskich festiwalach i wreszcie dokonując obecnie już legendarnego wypadu do ZSRR, a jednocześnie sprzedając miliony egzemplarzy albumu Forest Flower, który stał się wielkim hitem radiowym. Potem Charles Lloyd wycofał się z estrady, preferując grę na flecie w górskich lasach regionu Big Sur. Przez prawie dwie dekady praktycznie nie występował w żadnych formacjach jazzowych. Powrót do działalności publicznej nastąpił w towarzystwie pianisty Michela Petruccianiego: pochodzące z 1989 nagranie dokonane przez wytwórnię ECM Fish Out Of Water, z Bobo Stensonem, Pallem Danielssonem i Jonem Christensenem sygnalizowało nową epokę. Od tego czasu Lloyd prowadził wiele wybitnych zespołów, w tym ostatnio kwartet z Jasonem Moranem, Reubenem Rogersem i Ericem Harlandem oraz trio Sangam z Harlandem i Zakirem Hussainem. Ci wybitni muzycy wzbogacili swoimi refleksjami na temat pracy z Charlesem Lloydem ten wybitny dokument podobnie jak uczynili to Herbie Hancock, Ornette Coleman, Robbie Robertson, Jack DeJohnette, Don Was, John Densmore, Jim Keltner, Geri Allen, Larry Grenadier, Alicia Hall Moran, Stanley Crouch, Manfred Eicher, Michael Cuscuna, Arthur Monroe i Ayuko Babu. Film Arrows Into Infinity jest dostępny w formatach DVD i Blue-ray. Czas trwania: 113 minut. Napisy w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i włoskim.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Arrows Into Infinity (Blu-ray)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Start
2. NYC
3. Chico Hamilton
4. Cannonball
5. Slugs
6. Of Course, Of Course
7. Original Quartet
8. Forest Flower
9. Sovjet Union
10. Changing Times
11. Moon Man
12. Griot
13. Lonesome Child
14. Big Sur
15. Dorotea
16. Michel
17. Fish Out of Water
18. Tenderness
19. Ornette
20. Vedanta
21. Sangam
22. Billy
23. Soundscape
24. New Quartet
25. Go Down Moses
26. Moving On
27. Winds of Grace
28. Credits
29. Menu/Charles Lloyd/Arrows Into Infinity