Beethoven

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 70,00 zł
Martha Argerich, jedna z najwybitniejszych muzyków naszych czasów, jest także mentorem dla pianistów. Wśród nich jest grecka pianistka Theodosia Ntokou, która dorastała na wyspie Rodos i kształciła się w czołowych konserwatoriach w Atenach, Berlinie, Budapeszcie i Nowym Jorku. Artystki poznały się w 2009 roku i teraz regularnie razem koncertują.

Na niniejszym albumie wydanym z okazji 250. rocznicy urodzin Beethovena, Argerich i Ntokou dzielą klawiaturę w nagraniu VI Symfonii „Pastoralnej”. Najbardziej znaną wersją tej symfonii na duet fortepianowy jest aranżacja Carla Czernego, który był uczniem Beethovena, ale Argerich i Ntokou zdecydowały się nagrać transkrypcję mniej znanej postaci: Selmara Bagge (1823–1896), organisty i muzykologa, który w latach 60. XIX wieku redagował Allgemeine Musikalische Zeitung, a następnie został dyrektorem konserwatorium w Bazylei. Argerich opisuje wersję Bagge jako lepszą pianistycznie od wersji Czernego, choć nawet ona - znana z fenomenalnej znajomości klawiatury - przyznaje, że jest wymagająca technicznie. „Uwielbiam muzykę Beethovena i zawsze uwielbiałam „Pastoralną”- mówi Argerich. „Jest radosna i liryczna… ma wszystko”.

Album zawiera także Sonatę nr 17 d-moll op. 31 nr 2 znaną jako „Burza”, skomponowaną w pierwszych latach XIX wieku, choć przydomek uzyskała dopiero po śmierci Beethovena, który sugerował związek utworu ze sztuką Szekspira pt. „Burza”. „To jedna z moich ulubionych sonat” - mówi Teodosia Ntokou. „Ma pasję, energię i ogień - bliskie mojej osobowości”. Theodosia Ntokou sugeruje, że współcześnie Sonata niesie ze sobą przesłanie środowiskowe.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Beethoven
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. I. Allegro ma no troppo
“Erwachen heiterer Empfindungen bei der Ankunft auf dem Lande”
2. II. Andante molto moto
“Szene am Bach”
3. III. Allegro
“Lustiges Zusammensein der Landleute”
4. IV. Allegro
“Gewitter – Sturm”
5. V. Allegretto
“Hirtengesang. Frohe und dankbare Gefühle nach dem Sturm”
Martha Argerich & Theodosia Ntokou piano
Editions Breitkopf (PD)
Sonata No. 17 “Tempest” Op. 31 No.2, D minor
6. Largo-Allegro
7. II. Adagio
8. III. Allegretto