Opinie o Nas

Jak zerwać z plastikiem

  • -34%

Dostępność:

22,95 zł 34,99 zł Oszczędzasz 12,04 zł
„Ponosimy za to odpowiedzialność, każdy z nas” – David Attenborough


Każdego roku do oceanów trafia niemal 13 milionów ton plastiku. Umiera z tego powodu milion ptaków morskich i sto tysięcy żyjących w wodzie ssaków. W 2050 roku w ocenach może znaleźć się więcej plastiku niż ryb.


Ten przystępny poradnik napisany przez czołowego działacza ruchu na rzecz walki z plastikiem pomoże ci wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany (kupno kubka termicznego, porządki w parku lub na plaży w twojej okolicy itp.), które przyniosą dalekosiężne skutki.
Z tej książki dowiesz się między innymi:

- że warto prać ubrania w worku, ponieważ wyłapuje on mikrowłókna tworzyw sztucznych (aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów to właśnie mikrowłókna uwalniające się w trakcie prania)

- że warto zastąpić zwykły szampon szamponem w kostce

- co zrobić, żeby twój supermarket ograniczył ilość plastikowych woreczków dostępnych dla klientów

- jak urządzić urodzinowe przyjęcie bez plastikowych słomek, kubków i innych tego typu przedmiotów

- jak przekonać znajomych do rezygnacji z plastiku.


Plastik nie zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Przygotujcie się do walki. Musimy stworzyć ruch, do którego dołączą miliardy ludzi z różnych kultur i środowisk. Działania tych osób będą odczuwalne na całym świecie – od małych wiosek po pełne wieżowców metropolie. To, co czytacie, to wezwanie do broni – przystąpcie do nas, wspólnie poradzimy sobie z naszym uzależnieniem od plastiku.

#zerwijzplastikiem


Więcej informacji
Data wydania 19 wrz 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Jak zerwać z plastikiem