Opinie o Nas

Kabaret Starszych Panów - Przeboje wszechczasów

  • -7%
  • Kategorie: Muzyka / piosenka aktorska
  • Wykonawca: Artur Gotz
  • Nośnik: CD
  • Ilość nośników: 1
  • Producent: LUNA
  • EAN: 5900672924282
  • Data wydania: 2018-02-12
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

34,00 zł 36,50 zł Oszczędzasz 2,50 zł
To trzecia solowa płyta Artura Gotza, przygotowana z okazji 60. rocznicy powstania legendarnego Kabaretu.

Pierwszy program Kabaretu Starszych Panów, którego twórcami byli Jerzy Wasowski i Jeremi Przybora, został wyemitowany przez telewizję 16 października 1958 roku. Repertuar Kabaretu był w ciągu minionego półwiecza wielokrotnie opracowywany przez wielu znamienitych artystów i wokalistów, co świadczy o absolutnym mistrzostwie tekstów piosenek i muzyki, będących dla kolejnych pokoleń niekończącą się inspiracją.

Artur Gotz odnosi się z szacunkiem do pierwotnych wykonań, ale dzięki wykorzystaniu instrumentów elektronicznych, zaskakującym aranżacjom i porywającej interpretacji, piosenki w jego wykonaniu połączyły to, co sentymentalne, z tym, co bliskie i aktualne człowiekowi XXI wieku.

Na album składają się wielkie szlagiery: Addio pomidory, Jeżeli kochać, Już kąpiesz się nie dla mnie, Ballada z trupem, Kapturek 62, Dziewica Anastazja, Rodzina, Upiorny twist, W czasie deszczu dzieci się nudzą, Piosenka jest dobra na wszystko. Jest to również wyjątkowa okazja do odkrycia na nowo piosenek mniej znanych: Torreador i kastaniety, Sposoby robienia kariery, Wesoły deszczyk, Adziba. Ta niezwykła płyta z pewnością dostarczy wrażeń i wzruszeń zarówno tym, którzy mają w pamięci występy Kabaretu Starszych Panów, jak i młodszemu pokoleniu.

Artur Gotz jest wokalistą, aktorem scen Warszawy i Łodzi, laureatem nagrody "Wokalista Roku 2016", także tytułowym bohaterem powieści "Idol" Marty Fox. Jego poprzednie płyty, "Obiekt seksualny" i "Mężczyzna prawie idealny", prezentowane były z wielkim powodzeniem w całej Polsce, także w Europie, USA i Australii. Artysta zagrał ponad 350 koncertów.

Premiera albumu odbędzie się w Walentynki 2018, w Poznaniu, w Scenie na Piętrze. Patronat medialny nad płytą objęło 7 rozgłośni Polskiego Radia (Kraków, Łódź, Poznań, Gdańsk, PiK, Rzeszów, Opole), tygodnik "Przegląd", magazyny "Imperium Kobiet" i "Law Business Quality", MTV24, Planeta Kobiet.

Więcej informacji
Data wydania 12 lut 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Kabaret Starszych Panów - Przeboje wszechczasów
1. Już kąpiesz się nie dla mnie
2. Addio pomidory
3. Torreador i kastaniety
4. Ballada z trupem
5. Piosenka jest dobra na wszystko
6. Rodzina
7. Dziewica Anastazja
8. Sposoby robienia kariery
9. Upiorny twist
1. W czasie deszczu dzieci się nudzą
11. Jeżeli kochać
12. Wesoły deszczyk
13. Kapturek 62
14. Adziba