Kicki I

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
58,50 zł 63,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł

1. Nonbinary
2. Time
3. Mequetrefe
4. Riquiqui
5. Calor
6. Afterwards Ft. Björk
7. Watch Ft. Shygirl
8. Klk Ft. Rosalía
9. Rip The Slit
10. La Chíqui Ft. Sophie
11. Machote
12. No Queda Nada
„KiCk i” ukaże się nakładem XL Recordings. Wyprodukowany i nagrany przez nią „KiCk i” określa nowy czas dla wenezuelskiej artystki, piosenkarki, DJ-ki, wykonawczyni i kompozytorki muzyki eksperymentalnej. Mając na koncie współpracę z Björk, Rosalia, Shygirl i SOPHIE, tym razem Arca zaprosiła współpracowników do swojego świata, wcześniej użyczając swojego brzmienia najbardziej awangardowym artystom dekady. Wraz z wydaniem „Nonbinary” rozpoczęła nową erę, zaś teraz Arca prezentuje nowy singel z „KiCk i” zatytułowany „Time”.

Premiera „Time” miała miejsce we wrześniu 2019 roku podczas Mutant; Faith, czteroczęściowego eksperymentalnego cyklu występów Arca w nowej przestrzeni sztuki scenicznej The Shed w Nowym Jorku. „Spektakl udowodnił, że twórczość Arca jest nie tylko innowacyjna, ale także dlaczego jej wizja przyszłości popu jest tak ekscytująca” - pisał them., a Pitchfork mówił o „zdolności do dalszego tworzenia wyjątkowego świata. Zarejestrowany czwartego dnia cyklu Mutant; Faith teledysk do „Time” został opracowany przez Arca, Carlosa Sáeza i MANSONA, którzy wyreżyserowali teledysk na oczach publiczności na żywo w The Shed i na ulicach Nowego Jorku.”

O otwierającym album „Nonbinary” Arca mówi: „Proszę o uznanie, że mamy wiele jaźni, nie zaprzeczając, że istnieje pojedyncza jednostka. Chcę być postrzegana jako ekosystem drobnych samo-stanów, niepozbawiony godności bycia całością”. Chodzi o połączenie tych wszystkich różnych jej aspektów i jej pracy bez konieczności odczuwania przywiązania do jednego. „Daje mi to poczucie wielu możliwości, nie pozwalając na łatwą kategoryzację. Nie chciałabym po prostu tworzyć pop i nie chciałabym także zostać pełną eksperymentatorką. W tym przypadku niebinarny sposób myślenia jest naprawdę płodny. Otwiera możliwości, a nie chamuje, zezwalając na zmiany bez ograniczeń.”

„KiCk i” jest nie tylko świętem radości, jaką Arca mogła znaleźć w swoim życiu, ale także czasem żmudnej podróży, jaką musiała odbyć. Jej walka o pogodzenie swojego wenezuelskiego dziedzictwa i jej trans tożsamości ujawniają się jako reggaeton i hiszpański pop. „KiCk i” to nie tylko płyta popowa, ale także płyta eksperymentalna, a nawet po prostu ich mieszanka. W zależności od miejsca, w którym opuszczasz igłę, znajdziesz gumę do żucia, ostry hałas, psychodelię elektroniczną, balladry, huk, śmiech, łzy, pasję i wyrażanie wiary - dźwięki i idee, które nie łączą się ze sobą, ale współistnieją jednocześnie w kwantowych pozycjach możliwych w światach dźwiękowych, które Arca buduje w swojej muzyce.

„Nie chcę być przywiązana do jednego gatunku” - wyjaśnia Arca. Nie chcę być zaszufladkowana. To gdzie jest teraz, nie kończy się na jej tożsamości płciowej. Stało się to sposobem myślenia, w którym żadna rzecz nie musi być tylko jedną rzeczą, w której wiele znaczeń, wiele rzeczywistości mogą współistnieć w nałożonej równowadze. W tej przestrzeni między stanami, gdzie jedno staje się drugim, Arca odkryła ogromne pole niewykorzystanej mocy twórczej.

Przez ostatnie osiem lat Arca wyrzeźbiła płonącą ścieżkę w duchu epoki. Za każdym razem, gdy na nią patrzyliśmy, przybierała nową formę - rzeźbiarz hałasu, diva, filozofka, modelka, imprezowiczka, DJ, performerka, malarka. To jej niebinarny sposób myślenia o niekończoncych się możliwościach, które zaowocowały niezwykłym zakresem pracy - poza jej własną muzyką, która obejmuje trzy albumy („Xen”, „Mutant”, „Arca”) i kilka mixtape'ów („Stretch 1”, „Stretch 2”, „&&&&&”, „Entranas”), zrobiła produkcje dla Björk, Kayne’a Westa, FKA twigs, skomponowała muzykę do MoMA i Analogue Mega SG, była gospodarzem PREP+ Franka Oceana, występowała z Labeque Sisters w Burberry Riccardo Tisci podczas jesienno-zimowej trasy w 2020 roku. Jest malarką, która stworzyła własną grafikę albumu, modelką, która podpisała kontrakt z Elite, innowatorką technologiczną, która współtworzyła niektóre z jej unikalnych instrumentów. To właśnie te pozornie odmienne rzeczy z perspektywy czasu składają się na jedno zdumiewające, ciągle rosnące holistyczne dzieło.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Kicki I
Twoja ocena
Ocena ogólna