Konkurs matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej (wydanie drugie, rozszerzone)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
18,50 zł 20,00 zł Oszczędzasz 1,50 zł
Konkurs matematyczny zawiera ponad 350 zadań z rozwiązaniami przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych. Są to pełne zestawy zadań z konkursów organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Opolu w latach 2004–2019. Do roku 2017 konkurs był adresowany do uczniów sześcioletniej szkoły podstawowej. Po reformie oświaty, w roku 2018 w konkursie głównie brali udział uczniowie klas siódmych, a w roku 2019 już uczniowie klas ósmych. W tym okresie zarówno etap miejsko-gminny, jak i wojewódzki konkursu składał się zawsze z dwóch części. Oczywiście, w kolejnych latach zmieniał się typ zadań oraz sposób punktacji. Był to najczęściej wynik uwag pokonkursowych członków komisji, nauczycieli oraz uczniów biorących udział w zawodach matematycznych. W ostatnich latach jedna część obejmowała zadania wielokrotnego wyboru z odpowiedziami TAK/NIE, a druga zadania otwarte.


Większość zadań nie wykracza poza treści aktualnej w danym roku podstawy programowej nauczania matematyki, chociaż zawsze dołączone były również pewne dodatkowe zagadnienia. Dla uczniów dociekliwych, lubiących matematyczne zmagania zadania będą stanowiły dobry materiał do pracy samodzielnej, zwłaszcza że do każdego zadania są podane wskazówki dotyczące rozwiązania i odpowiedź.


Zbiór może być pomocny także dla nauczycieli prowadzących koła matematyczne, przygotowujących uczniów do kolejnych konkursów matematycznych.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Konkurs matematyczny dla uczniów szkoły podstawowej (wydanie drugie, rozszerzone)
Twoja ocena
Ocena ogólna