



Opis
Wynik ostatniego konklawe z pewnością był dla wielu z nas niespodzianką. 133 kardynałów elektorów wybrało pierwszego papieża z Ameryki Północnej, przez 30 lat misjonarza, a potem biskupa w Peru – kardynała Roberta Francisa Prevosta, który przyjął imię Leon XIV. Opatrzność powołała go do przewodzenia Kościołowi w czasie, gdy świat jest naznaczony tym, co papież Bergoglio nazwał „trzecią wojną światową w kawałkach”. Fabio Zavattaro wytrawny dziennikarz i ceniony watykanista analizuje pierwsze gesty i wypowiedzi Leona XIV, aby zrozumieć, jak będzie wyglądać jego pontyfikat, biorąc przede wszystkim pod uwagę jakże doniosłą tematykę pokoju. Jak będzie reagował w kwestii dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego; jakie będą jego stosunki ze Stanami Zjednoczonymi, gdzie jest uważany za najmniej „amerykańskiego” z amerykańskich kardynałów. Jak postrzega problem imigrantów, ubóstwa, jedności i komunii w Kościele. Ta książka to swoisty początek podróży, by poznać Leona XIV, odkryć wiele ciekawostek dotyczących jego osoby, jego myślenia i wrażliwości.
O AUTORZE
Fabio Zavattaro, wytrawny dziennikarz prasowy i telewizyjny, a przede wszystkim ceniony watykanista. Od 1979 roku komentuje wydarzenia z życia Kościoła, towarzysząc kolejnym papieżom w ich podróżach apostolskich. Autor kilku książek dotyczących pontyfikatu ostatnich papieży. Od czerwca 2018 roku jest dyrektorem naukowym Szkoły Dziennikarstwa na Uniwersytecie LUMSA w Rzymie.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Jedność
ul. Jana Pawła II 4
25-025 Kielce
jednosc@jednosc.com.pl
41 349 50 00
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:30,03 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 42,90 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+


























