Mercy (2 Vinyl)

 • Kategorie: Muzyka / winyle / rock
  Muzyka / rock
 • Wykonawca: John Cale
 • Nośnik: Vinyl
 • Ilość nośników: 2
 • Producent: Domino
 • EAN: 887832012216
 • Data wydania: 2023-01-20
  Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 • Cena wyjściowa: 140,50 zł
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
131,00 zł Oszczędzasz 9,50 zł

John Cale wydał "MERCY" - swój pierwszy od dekady album z oryginalnymi utworami, który ukazał się 20 stycznia nakładem Double Six / Domino!

Przez prawie 60 lat, a przynajmniej od czasu, gdy jako młody Walijczyk przeniósł się do Nowego Jorku i założył The Velvet Underground, Cale wymyślał swoją muzykę na nowo z olśniewającą i inspirującą regularnością. Był czarujący kameralny folk "Paris 1919", po którym natychmiast pojawił się wykrzywiony rock na "Fear", prowokacyjne i oszczędne utwory "Music for a New Society", które 30 lat później ukazały się w potężnych elektronicznych wersjach ("M:FANS").

Kto lepiej niż Cale jest w stanie połączyć współpracę z Lou Reedem, Danger Mousem i Sharon Van Etten, czy też awangardę centrum Nowego Jorku w latach 60. z awangardą Internetu w chwili obecnej?Po raz kolejny Cale wymyślił siebie na nowo, to jak jego muzyka powstaje, brzmi, a nawet jak działa. Jego wciągający 12-utworowy "MERCY" porusza się poprzez prawdziwą elektronikę 'dark-night-of-the-soul' w kierunku wrażliwych piosenek miłosnych i pełnych nadziei rozważań na temat przyszłości.Na "MERCY" Cale współpracuje z najbardziej osobliwymi postaciami współczesnej muzyki takimi jak Animal Collective, Sylvan Esso, Laurel Halo, Tei Shi, Actress. To tylko niektórzy ze zdumiewającej obsady, którzy wchodzą do wnętrza doskonałej wizji świata Cale'a i pomagają mu ją tam umeblować. Cale w marcu skończył 80 lat, "MERCY" jest kontynuacją długoletniej kariery, w czasie której zawsze szukał nowych sposobów na eksplorację uczuć wyobcowania, krzywdy i radości - "MERCY" to najnowsze, porażające odkrycie tego niezaspokojonego umysłu.Teksty i nagrania, które ukształtowały "MERCY", gromadziły się przez lata, gdy Cale obserwował, jak społeczeństwo chwieje się na krawędzi dystopii. Trump i Brexit, Covid i zmiany klimatyczne, prawa obywatelskie i prawicowy ekstremizm - Cale pozwalał, by złe wiadomości dnia przenikały do jego wersów niezależnie od tego, czy oznaczało to rozważanie sytuacji lodu morskiego topniejącego w pobliżu biegunów, czy niezrównoważonego zbrojenia Amerykanów.Obserwacje i lekcje pobrane w ciągu swojego bogatego życia widoczne są m.in. na pierwszym planie wcześniej udostępnionej piosenki "NIGHT CRAWLING" a także drugiego singla z udziałem Weyes Blood - “STORY OF BLOOD", w którym preludium fortepianowe ustępuje miejsca rytmicznemu beatowi i syntezatorom. Towarzyszący utworowi teledysk autorstwa zdobywcy nagrody Emmy reżysera Jethro Watersa, to mieszanka niepokojąca i pogodna z udziałem zarówno Cale'a jak i Weyes Blood. Jego głęboki ton i religijne obrazy podkreślają mroczny, duchowy nastrój kompozycji.Cale wyjaśnia: "Słuchałem ostatniej płyty Weyes Blood i przypomniałem sobie purytański wokal Natalie. Pomyślałem, że jeśli uda mi się ją namówić, by zaśpiewała ze mną w tekst 'Swing your soul' i kilka innych harmonii, to będzie pięknie. To, co od niej dostałem, to było coś innego! Kiedy zrozumiałem wszechstronność jej głosu, to było tak, jakbym napisał tę piosenkę z myślą o niej od samego początku. Jej zakres i pewne podejście do tonacji było nieoczekiwaną niespodzianką. Jest tam nawet mały fragment, w którym jest odpowiednikiem Nico".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Mercy (2 Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.