Naked Truth (Vinyl)

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
119,00 zł 139,99 zł Oszczędzasz 20,99 zł

Avishai Cohen: trąbka, Yonathan Avishai: fortepian, Barak Mori: kontrabas, Ziv Ravitz: perkusja

Album trębacza Avishai Cohena – "Naked Truth" to pełne surowego piękna i wrażliwości, poszukiwanie siebie. Nagranie ma w dużej mierze formę improwizowanej suity zarejestrowanej podczas sesji w studio na południu Francji. Izraelski trębacz skrupulatnie wytycza szlak, którym podążają jego wieloletni towarzysze – pianista Yonathan Avishai, basista Barak Mori i perkusista Ziv Ravitz. Ich wspólną grę cechuje intuicyjne porozumienie oraz wyczulenie na subtelnie zmieniające się akcenty muzyki. Ciekawostką jest zakończenie albumu, gdy Cohen recytuje wiersz „Departure”, autorstwa Zeldy Schneurson Mishkovsky, którego klimat idealnie podkreśla muzyczną atmosferę albumu.

Avishai opisuje album jako wynik czegoś, co określa „dwuletnią medytacją”.

„Siedziałem nad głównym motywem Naked Truth od początku pandemii Covid. Ośmiodźwiękowy motyw, który można usłyszeć na początku części II, był początkiem całego procesu. Nie powiedziałbym, że motyw „nawiedzał” mnie, ale towarzyszył mi przez cały ten okres i wszystko oscylowało wokół tych ośmiu nut i wariacji na ich temat. Zadawałem sobie pytanie, co chcę powiedzieć poprzez muzykę. Proces ten również odzwierciedlał moją osobistą, emocjonalną podróż. W przypadku wcześniejszych albumów, takich jak Into The Silence, muzyka bardzo mocno koncentrowała się na ustalonych kompozycjach. W tym przypadku melodie jakoś nie chciały zostać zapisane przed nagraniem. A jednocześnie, zupełnie inaczej było z solówkami…” – mówi artysta.

Przed sesją w Studios La Buissonne Cohen zrobił tylko jedną próbę i jeden „mini-koncert” z Yonathanem Avishaiem i Barakiem Morim. Przed sesją Avishai poprosił swoich towarzyszy, aby posłuchali nagrań mistrza fletu bansuri, Harisprasada Chaurasii, o którym Cohen mówił, że „wspaniale przekazuje umiejętność grania wszystkiego, a zarazem jedynie tego co najważniejsze”. Avishai ustalił z Zivem Ravitzem, by wprowadzić jedynie oszczędne brzmienia perkusji, tak aby zwiększyć emocjonalność i podkreślić ogólne skupienie na muzyce.

Charakter albumu Naked Truth tworzą małe instrumentalne detale, uwydatniając muzyczną duszę przez ograniczenie wszystkiego poza nimi. Kiedy Avishai zmienia delikatną trąbkę z tłumikiem na otwarte brzmienie w części III, to tak, jakby na jego muzykę nagle padło wyraziste światło

Wiersz „Departure”, izraelskiej pisarki Zeldy Schneurson Mishkovsky (1914-1984), który znalazł się na albumie, Avishai po raz pierwszy wykorzystał w projekcie z Danilo Pérezem i Chrisem Potterem. „Kiedy po raz pierwszy przeczytałem ten wiersz, byłem nim zachwycony” – powiedział Cohen. Wiersz zawierający refleksje na temat śmierci i wolności, wypełniony uczuciem wdzięczności i zadumy stanowi idealne podsumowanie albumu "Naked Truth."

"Naked Truth" zostało nagrane w Studios La Buissonne w Pernes-les-Fontaines we wrześniu 2021 roku i wyprodukowane przez Manfreda Eichera.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Naked Truth (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Part 1
2. Part 2
3. Part 3
4. Part 4
5. Part 5
6. Part 6
7. Part 7
8. Part 8
9. Departure