Dostawa 0 zł do sieci księgarń

Bezpłatna wysyłka powyżej 149 zł

Gwarancja zadowolenia z zakupów

Tryb offline
Opis

Opis

Czy historia krajów Wysp Brytyjskich zasługuje na miano odrębnej cywilizacji? Wojciech Lipoński nie ma wątpliwości. Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia, ale też Wyspa Man, Hebrydy czy Orkady pomimo różnic stworzyły specyficzną regionalną kulturę, wyraźnie różną od tej z kontynentu. Ani trudna historia, ani nawet brak wspólnego rodowodu mieszkańców Wysp nie przekreśla ich niewątpliwej, liczącej ponad piętnaście stuleci wspólnoty cywilizacyjnej.

W tej fascynującej i świetnie napisanej książce poznamy dzieje wspólnot zamieszkujących Wyspy od najstarszego datowania obecności człowieka , pierwszych megalitycznych kultur, okres czasów rzymskich i po rzymskich (z legendami arturiańskimi na czele), by skończyć na podboju normańskim i ustanowieniu Wielkiej Karty Wolności w 1215 r. w samej Anglii, a utwierdzeniem się dominacji normańskiej w pozostałych krajach brytyjskich na przełomie XIII/XIV wieku.

„Światowej doprawdy miary dzieło, monumentalne, a świetnie pisane. Autor? Znany przed lat czterystumetrowiec ze słynnej polskiej sztafety, dziś znakomity uczony.”

Stefan Bratkowski

Wojciech Lipoński – historyk, anglista, sportowiec i olimpijczyk, autor 19 książek, z których do najbardziej znanych należą: Dzieje kultury brytyjskiej, World Sports Encyklopedia. Historia dawnej Brytanii nie ma dla niego tajemnic.

Sprzedawane przez nas książki elektroniczne zabezpieczane są kodem zabezpieczającym, popularnie zwanym watermarkiem.

Watermark jest to zabezpieczenie pliku polegające na jego oznaczeniu wewnątrz treści unikalnym ciągiem znaków, co umożliwia wskazanie transakcji Użytkownika. Jest to wygodne dla użytkownika zabezpieczenie nie wymagające instalacji dodatkowego oprogramowania obsługującego taki plik.

Przykładowe e-czytniki z funkcją e-papieru obsługujące sprzedawane przez nas pliki: np. PocketBook, Kindle, Onyx, Nook, eClicto.

Przykładowe programy obsługujące sprzedawane przez nas pliki:

  • tablety: iPad, tablety z systemem Android czy Windows; oprogramowanie: iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
  • smartphony, oprogramowanie iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
  • komputery: Calibre, Adobe Digital Edition, FBReader, Amazon Kindle.
Recenzje

Recenzje

Produkt nie ma jeszcze recenzji.

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

accessible