Niesamowita encyklopedia dla dzieci

  • -32%
  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
91,28 zł 134,99 zł Oszczędzasz 43,71 zł

Wydana przez Wydawnictwo Olesiejuk: „Niesamowita encyklopedia dla dzieci” to niezwykle bogato ilustrowany zbiór faktów i ciekawostek o dinozaurach, kosmosie i świecie nauki. Już dziś poszerzcie swoją wiedzę z tych dziedzin i kupcie tę książkę na stronie www.swiatksiazki.pl.


Kompleksowa encyklopedia dla dużych i małych


„Niesamowita encyklopedia dla dzieci” to bogato zilustrowana fotografiami i grafikami, niemal pięciusetstronicowa książka, której treść podzielono na trzy działy tematyczne.
W pierwszym z nich wyruszymy w kosmiczną podróż – to dział pod tytułem: „Niesamowity kosmos”. Dowiemy się w nim, jak powstał wszechświat, z czego jest zbudowany, jak wyglądają planety naszego Układu Słonecznego i nasza Galaktyka: Droga Mleczna. Oprócz opisów planet i gwiazd, księżyców, planetoid i gromad gwiezdnych poznamy szczegóły misji kosmicznych: załogowych, jak Apollo, oraz bezzałogowych.
Encyklopedia zawiera najbardziej aktualne informacje dotyczące eksploracji kosmosu. Poza historią odkryć poznamy więc najnowsze osiągnięcia techniki. Dowiemy się, jak nowoczesne łaziki, takie jak Perseverance, penetrują powierzchnię kolejnych ciał niebieskich; jak niesamowite teleskopy oraz ogromne obserwatoria kosmiczne przybliżają nam obraz wszechświata. Dowiemy się także, jak wygląda podróż poza orbitę ziemską, jakiego sprzętu używają astronauci i jakie jeszcze tajemnice możemy zgłębić w najbliższej przyszłości.
Druga część, „Niesamowite dinozaury”, to opowieść o gadach kopalnych i prehistorii. Poznamy nie tylko ogromnych roślinożerców jak diplodok i groźnych mięsożerców, takich jak tyranozaur, ale dowiemy się także, jak – i w jakim celu – prowadzone są wykopaliska archeologiczne, czym są skamieniałości i jak zmieniało się życie na Ziemi przez kolejne ery.
W dziale dotyczącym nauki – „Niesamowita nauka” – przeczytamy o tym, czym są maszyny i energia; dowiemy się też o wielkich wynalazkach, które w swoim czasie zmieniały bieg historii. Poznamy odkrywców takich jak Isaac Newton, Galileusz czy Mikołaj Kopernik i zagłębimy się w tak fascynujące dziedziny nauki, jak fizyka, geografia czy biologia. Przyswoimy niesamowite fakty dotyczące otaczającego nas świata, kosmosu, zjawisk atmosferycznych czy ludzkiego ciała.
Ta książka doskonale uzupełni wiedzę ciekawych świata dzieci w wieku szkolnym, a bogaty materiał ilustracyjny ułatwi zapamiętywanie nowych informacji.


Encyklopedia – wiedza w pigułce


„Niesamowita encyklopedia dla dzieci” to kolejna popularnonaukowa pozycja proponowana przez Wydawnictwo Olesiejuk. Nie bez powodu książki popularnonaukowe cieszą się obecnie takim zainteresowaniem czytelników. W czasach internetu, kiedy pozornie tak łatwo dotrzeć do informacji, szczególnie cenne staje się usystematyzowanie wiedzy: jej zebranie i przekazanie w jak najprostszy i jak najbardziej rzetelny sposób. To właśnie udało się autorom tej książki: fakty są przedstawione za pomocą krótkich, ponumerowanych notek, co ułatwia zapamiętywanie.
A bogaty materiał ilustracyjny sprawia, że książkę tę można z przyjemnością przeglądać całymi godzinami! I z pewnością rozbudzi ona dalsze naukowe zainteresowania młodych czytelników. Zachęcamy do lektury!


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Niesamowita encyklopedia dla dzieci
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.