
Opis
W tych jakże różnych wnętrzach toczą się rozmowy na tematy społeczne, towarzyskie i szeroko pojętej sztuki. Namiętne dyskusje nasycone są erudycją, skrzą dowcipem i ciętą ripostą, obfitują w anegdoty, natchnione pomysły i wizje. Żarliwi polemiści to znani twórcy, ludzie niepowtarzalni, błyskotliwi i obdarzeni wielkim talentem – Tuwim, Reymont, Broniewski, Brzechwa, Schiller, Komeda, Polański, Wajda i wielu, wielu innych.
Zapraszamy na „pół czarnej” w wyjątkowym towarzystwie intelektualnej i artystycznej elity, która gościła w „dymiących Atenach”, zaprzeczając krzywdzącym opiniom, że Łódź, to „pustynia kulturalna”. Naszym przewodnikiem niech będzie ta książka.
O niezwykłych łódzkich kawiarniach – U Roszka, Fraszka, Honoratka
Zapraszamy do odkrycia fascynującego świata łódzkich kawiarni, które niegdyś tętniły życiem i dziś zasługują na przypomnienie. Książka Krystyny Ratajskiej przenosi nas w czasy, gdy „U Roszka”, „Fraszka” i „Honoratka” były miejscami spotkań intelektualnej elity, gdzie rodziły się pomysły i toczyły pasjonujące dyskusje.
Dla kogo jest ta książka?
- Miłośnicy historii Łodzi i jej kultury
- Osoby zainteresowane polską literaturą i sztuką XX wieku
- Entuzjaści kawiarni i ich roli w życiu społecznym
- Studenci i badacze historii społecznej
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Poznasz historię zapomnianych kawiarni, które miały wpływ na życie kulturalne Łodzi
- Odkryjesz anegdoty i ciekawostki związane z wybitnymi postaciami, które je odwiedzały
- Wzbogacisz swoją wiedzę o polskiej sztuce i literaturze XX wieku
- Przeżyjesz atmosferę intelektualnych dyskusji i artystycznych spotkań
Kluczowe tematy i obszary
- Historia kawiarni w Łodzi
- Znani goście i ich wpływ na kulturę
- Literackie i artystyczne dyskusje w kawiarniach
- Porównania do innych znanych miejsc, jak krakowska Jama Michalikowa
O Autorze
Krystyna Ratajska to autorka, która z pasją bada historię i kulturę Łodzi. Jej prace koncentrują się na odkrywaniu zapomnianych miejsc i postaci, które miały znaczący wpływ na rozwój polskiej sztuki i literatury.
O Wydawcy
Księży Młyn Dom Wydawniczy to renomowane wydawnictwo, które specjalizuje się w publikacjach dotyczących historii, kultury i sztuki. Dzięki starannie dobranym tytułom, przyczynia się do popularyzacji wiedzy o polskiej tradycji i dziedzictwie.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński
Księży Młyn 14
90-345 Łódź
biuro@km.com.pl
426327861
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:33,00 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 39,90 zł
- 1
- 2
- 3








