Saudacoes

  • -13%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
96,00 zł 109,99 zł Oszczędzasz 13,99 zł
Gdy Gismonti (urodzony w Carmo, Brazylia, 1947r) miał 21 lat, do jego trwającej od piątego roku życia pianistycznej kariery wkroczyła również gitara. W grze na tym instrumencie, warto podkreślić, Gismonti był samoukiem. Wraz z poznawaniem świata muzycznego muzyk sukcesywnie rozwijał swoją nowatorską technikę jednoczesnego prowadzenia przeciwstawianych sobie linii melodycznych. Punktem zwrotnym w jego edukacji były studia w Paryżu pod kierunkiem Nadii Boulanger i kompozytora techniki dwunastotonowej Jean Barraqué. Te europejskie doświadczenia były również potrzebne Gismontiemu w umocnieniu własnego szacunku do muzyki jego ojczyzny, która byłą dla niego nieocenionym bogactwem. Tytuł podwójnego albumu "Saudacoes" oznacza pozdrowienia, życzenia. Słowem tym autor wita na nowo po długim okresie swej nieobecności. Podwójna płyta unaocznia dwa aspekty twórczości brazylijskiego artysty jako kompozytora muzyki na orkiestrę kameralną oraz jako gitarzystę wirtuoza (frugi krążek, gdzie Egbert gra ze swoim utalentowanym synem Alexandrem "Duetos de Violoes"). W tej części albumu znajdziemy również sporo nowych opracowań ulubionych utworów Gismotiego, m.in. "Lundo", "ZigZag" and "Dança dos Escravos". Nowa suita orkiestrowa Gismontiego to muzyczna podróż przez Brazylię - odkrywająca, w rozproszony sposób, rozmaite twarze jej ludu, kultury i historii. To podróż w czasie i przestrzeni, w trwałej wymianie między muzyką, literaturą a kinem, gdzie nic nie pozostaje nietknięte, a wszystko przechodzi głębokie przeobrażenie. Muzyka w różnorodnych momentach jest nawiązaniem do Villas Lobos, Stravinskiego, Bacha, tańców rytualnych Indian Xingu i innych. (Universal)

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Saudacoes
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Sertoes Veredas I
2. Sertoes Veredas II
3. Sertoes Veredas III
4. Sertoes Veredas IV
5. Sertoes Veredas V
6. Sertoes Veredas VI
7. Sertoes Veredas VII - Palhaço na Caravela
1. Lundú
2. Mestico & Caboclo
3. Dois Viol?es
4. Palhaço
5. Dança dos Escravos
6. Chora Antônio
7. Zig Zag
8. Carmen
9. Águas & Dança
10. Saudaçoes