Schuman: Violin Concerto, Symphony No.2, Phantasy

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
59,50 zł 69,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł
Założona w 1978 roku Orchestre de chambre de Paris szybko zyskała status jednej z czołowych orkiestr kameralnych Europy. W 2012 roku, Thomas Zehetmair został mianowany jej głównym dyrygentem oraz doradcą artystycznym, a w niniejszym nagraniu, zarejestrowanym w Theatre des Champs-Elysees w lutym 2014, występuje w podwójnej roli solisty i dyrygenta. Odkrywcze podejście Zehetmaira do twórczości Roberta Schumanna zostało już raz zademonstrowane w ramach ECM New Series, przy okazji nagrań Zehetmair Quartet, którego wykonanie dwóch kwartetów smyczkowych Schumanna zdobyło liczne nagrody (między innymi Gramophone Award za Album Roku 2003). Proces kompozycyjny I Symfonii “Wiosna” (1841) został zainspirowany IX Symfonią Schuberta oraz poezją Adolfa Böttgera. Losy Fantazji i Koncertu Skrzypcowego (oba 1853) były zupełnie odmienne. Fantazja została po raz pierwszy zaprezentowana w październiku 1853 roku, zdobywając uznanie publiczności. Koncert Skrzypcowy musiał czekać ponad 80 lat na swoją premierę, a skrzypkowie zdecydowanie zbyt często wnosili poprawki do oryginalnej partii. Thomas Zehetmair pokazuje jak niesamowita może być pierwotna wersja Schumanna, kiedy wykonujący ją muzyk całą duszą odda każdy dźwięk napisanej przez kompozytora muzyki.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Schuman: Violin Concerto, Symphony No.2, Phantasy
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. In kraftigem, nicht zu schnellem Tempo
2. Langsam
3. Lebhaft, doch nicht schnell
4. Andante un poco maestoso Allegro molto vivace
5. Larghetto
6. Scherzo: Molto vivace Trio I & Molto piu vivace Trio II
7. Allegro animato e grazioso
8. Im mäßigen Tempo Lebhaft