
Opis
Stworzona przez ojca i syna poetycko-malarska opowieść o tym, czym jest wojna.
Nie słyszy, nie widzi i nie czuje, ale zawsze wie, gdzie na nią czekają. Rozprzestrzenia się jak choroba. Sieje śmierć i cierpienie. Zostawia za sobą ruiny, pustkę i ogłuszającą ciszę. Wojna – najtrwalszy i najstraszniejszy ze wszystkich ludzkich wynalazków.
Lakoniczny tekst i przejmujące ilustracje składają się w tej książce na poruszającą opowieść adresowaną do wszystkich – bez względu na wiek.
Wojnę docenili krytycy i jurorzy nagród literackich na całym świecie. Została wpisana na listę Białych Kruków (White Ravens), znalazła się wśród prac pokazanych na wystawie na Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii i otrzymała takie nagrody jak Excellence Award w konkursie Communication Arts Illustration Annual, Best of the Best w konkursie Little Hakka, Grand Prix w Nami Concours oraz NY Rights Fair Talking Pictures Award.
Wojna – Poetycko-malarska opowieść o najstraszniejszym ludzkim wynalazku
„Wojna” to niezwykła książka stworzona przez ojca i syna, która w poetycki sposób ukazuje, czym jest wojna. To poruszająca opowieść, która łączy lakoniczny tekst z przejmującymi ilustracjami, tworząc dzieło adresowane do wszystkich, niezależnie od wieku.
Dla kogo jest ta książka?
- Dla dzieci i młodzieży w wieku 9-12 lat
- Dla dorosłych poszukujących głębszego zrozumienia tematu wojny
- Dla nauczycieli i wychowawców, którzy chcą poruszyć trudne tematy w sposób przystępny
- Dla miłośników literatury i sztuki, ceniących połączenie tekstu i ilustracji
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Głębsze zrozumienie konsekwencji wojny i jej wpływu na ludzkość
- Możliwość refleksji nad trudnymi tematami w przystępny sposób
- Estetyczne doznania dzięki pięknym ilustracjom
- Inspirację do rozmów na temat pokoju i współczucia
Kluczowe tematy i obszary
- Wojna jako zjawisko społeczne i psychologiczne
- Skutki wojny: śmierć, cierpienie, ruiny
- Rola sztuki w przedstawianiu trudnych tematów
- Refleksja nad ludzką naturą i wynalazkami cywilizacji
O Autorze
José Jorge Letria to uznany autor, który w swojej twórczości często porusza trudne tematy, łącząc literaturę z ilustracją. Jego prace zdobyły uznanie na całym świecie, a „Wojna” jest jednym z jego najbardziej cenionych dzieł.
O Wydawcy
Dwie Siostry to wydawnictwo, które specjalizuje się w publikacjach dla dzieci i młodzieży. Z pasją tworzy książki, które nie tylko bawią, ale także uczą i skłaniają do refleksji. Ich publikacje zdobywają liczne nagrody i uznanie wśród czytelników oraz krytyków.
Inne istotne informacje
„Wojna” została doceniona przez krytyków i jurorów nagród literackich na całym świecie. Znalazła się na liście Białych Kruków (White Ravens) oraz zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym Excellence Award w konkursie Communication Arts Illustration Annual i Grand Prix w Nami Concours.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Wydawnictwo Dwie Siostry Sp. z o.o.
Al. 3 Maja 2/183
00-391 Warszawa
kontakt@wydawnictwodwiesiostry.pl
(+48) 22 115 44 10
Szczegóły
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:31,50 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 39,90 zł
- 1
- 2
- 3








