Zosia Koszelanka rysuje dla Braci Jabłkowskich

  • -35%
  • Tylko u nas
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
38,94 zł 59,90 zł Oszczędzasz 20,96 zł
Książka ma dwie bohaterki. Pierwszą jest mama autorki Zofia z Koszelów Trzcińska, rysowniczka i graficzka. Uzyskawszy w 1930 roku dyplom warszawskiej Miejskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (poprzedniczki Akademii Sztuk Pięknych), podjęła współpracę z ekskluzywnym Domem Towarowym Bracia Jabłkowscy przy ul. Brackiej 25. Tworzyła rysunki reklamowe i inne materiały promujące firmę i jej ofertę handlową: dekoracje, ulotki, foldery, kalendarzyki, ogłoszenia prasowe. Około 130 jej dzieł zostało opublikowanych w tej książce.

Drugą bohaterką książki jest przedwojenna Warszawa. Opowieść o niej została kunsztownie wpleciona w losy Zosi Koszelanki i jej rodziny. Poznajemy życie artystyczne, obyczajowe i gospodarcze stolicy. Autorka opisuje wygląd ulic, sklepów, restauracji, kin i teatrów, ukazuje modę i wzornictwo, a także atmosferę życia codziennego, zwłaszcza humor. To niezwykle ciekawa podróż do miasta, które wkrótce zniszczy wojna.

W recenzji znany poeta i pieśniarz Leszek Długosz napisał: „Ta drobna rozmiarem «saga rodzinna» stanowi atrakcję dla swojej warstwy poznawczej; jej język, inkrustowany bogato w ironię, dowcip i poczucie dystansu, stanowi literaturę, o której z przekonaniem mogę napisać: czyta się z zyskiem i z przyjemnością! Zważywszy zaś na kształt edytorski i materiały ilustracyjne, koniecznie trzeba też dodać: to się ogląda!”.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Zosia Koszelanka rysuje dla Braci Jabłkowskich
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.