Opinie o Nas

Dostępność:

34,00 zł 36,50 zł Oszczędzasz 2,50 zł
„Cudze chwalimy swego nie znamy”, to pierwsze co ciśnie się na usta w przypadku zespołu DRIVE-BY. Połączenia stylistyczne różnych nurtów muzycznych obecne są od wielu lat, jednak w tym przypadku otrzymujemy coś, czego próżno szukać na rodzimym rynku. Od pierwszych sekund dostajemy ścianę rytmicznych riffów, osadzonych partii perkusyjnych oraz ciętego i błyskotliwego języka. Nic na tej płycie nie dzieje się przypadkiem. Tematyka podejmowana przez zespół jest sumą wszystkich strachów naszego społeczeństwa oraz znakiem obecnych czasów. Nie jest to już głos młodych buntowników, którzy próbują wykrzyczeć swoje racje i frustracje. To przemyślane dźwięki, dokładnie skonstruowane teksty, gdzie wszystko jest dynamiczne, przejrzyste i zrozumiałe.
Płyta „2”, jak sama nazwa na to wskazuje jest drugim oficjalnym krążkiem tego zespołu. Po dobrze przyjętym debiutanckim materiale „Życie ponad Życiem”, który otrzymał wiele pozytywnych recenzji na stronach czasopism muzycznych czy ogólnopolskich portalach branżowych, Panowie udowadniają, że muzyka nadal ma się dobrze a oni sami mają jeszcze coś do powiedzenia. Na płycie znajduje się 11 utworów, z których każdy wprowadza nas w świat widziany oczami twórców. Na pewno płyta przypadnie do gustu wszystkim lubiącym mocne brzmienia Hatebreed, Pro-pain czy Rage Against the Machine. Jest to solidna dawka dobrego grania, które dopełnione polskimi tekstami sprawia, że słucha się tego z przyjemnością.
Zespół DRIVE-BY został stworzony w 2006 roku w szpitalu psychiatrycznym w Rybniku, gdzie obecny wokalista i gitarzysta wspólnie pracowali przez wiele lat. W trakcie swojej działalności skład zespołu ulegał ciągłym ewolucjom i zmianom, jednak od zawsze przyświecał im ten sam cel, by muzyka była szczera, obrana z udawanej łagodności i wzbudzająca zainteresowanie. Droga rozwoju była taka sama jak u każdego zespołu. Od pokoju w mieszkaniu, który był salą prób i studiem realizatorskim, przez piwnicę u znajomych, opuszczone piętro w szpitalu psychiatrycznym aż do swojego miejsca w No Fear Records, gdzie DRIVE-BY zrealizował swoje płyty i pomysły. Obecnie zostało już tylko do zrealizowania granie w przepełnionych klubach, na wielotysięcznych festiwalach i stadionach.

W skład zespołu wchodzą:
1. Lingo– wokalista
2. PaYoY– gitara rytmiczna
3. Kraken– gitara rytmiczna/solówki
4. Leon– perkusja
5. Stafar– gitara basowa


Więcej informacji
Data wydania 2 paź 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:2
1. Każdy inny wszyscy równi
2. Pop-porn
3. Wszyscy wydorośli
4. Drive2by
5. Wstań i walcz
6. Straszni mieszczanie
7. Miejsca 2
8. Błoto
9. Stos
10. Bez połysku
11. W imię ojca i synów